Premiera „Ożenku” w wykonaniu Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”
3 listopada 2017
Spotkanie warsztatowe KGW cz.4
13 listopada 2017

Cellostrada w fantastycznym stylu, inauguruje nowy cykl w Domu Kultury „Sokół”.

Perfekcyjnie wykonana i dopieszczona w każdym szczególe muzyka filmowa, kompozycje bałkańskie, oraz klasyczne brzmienia utworów. Całość spięta przez Michała Świstaka znanego w zespole Cellostrada z niemal podręcznikowo budowanych scenicznych wypowiedzi…składających się z wstępu, rozwinięcia, oraz zakończenia.
To wszystko przełożyło się na jedyny w swoim rodzaju wieczór muzyki, który na ponad godzinę ożywił wnętrze sali kinowo – koncertowej Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie. Niektórzy mówili wprost: „miniatura Krakowa zagościła dziś w Strzyżowie”. Trudno się z tym nie zgodzić.

Licznie zgromadzonych odbiorców, pięciu wyjątkowych wiolonczelistów zaprosiło do muzycznej podróży w czasie i przestrzeni. Od sentymentalnych brzmień ścieżek dźwiękowych z seriali „Polskie drogi”, „Czarne chmury”, czy „Janosik” aż do „Tańca Eleny” – Michała Lorenza.
Chwilę później pojawiły się pełne wigoru brzmienia rodem z Serbii i Rumunii. Nie mogło jednak zabraknąć klasyki, wszak jak zaznaczał Michał Świstak: „(..) każdy z nas jest poniekąd skażony muzyką klasyczną, w klimacie której byliśmy przecież kształceni”. Zagościł „Dmitri Shostakovich – The Second Waltz”, oraz „Bolero”.
Koncertem tym, Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie zapoczątkował nowy cykl pod nazwą „Listopadowa Muzyka Smyczkowa”.

Partnerzy

Skip to content