Wystawa prac artystów II Międzynarodowego Pleneru Malarsko – Rzeźbiarskiego „Niedzica 2017„ oraz XX Międzynarodowego Pleneru Malarsko – Rzeźbiarskiego „Łańcut 2017”
23 marca 2018
Wesołego Alleluja !
30 marca 2018

„Czy życie jest piosenką…?”

 

Ponieważ piosenka jest bardzo bliska memu sercu, zawsze ciekawiło mnie w jakich okolicznościach powstaje. Co jest tym impulsem wyzwalającym potrzebę pisania, komponowania i skąd biorą się tematy do piosenek?

I kiedy zwyczajowo byłam w naszej strzyżowskiej Bibliotece, by wypożyczyć coś do czytania, w ręce wpadła mi książka znakomitego autora tekstów Jacka Cygana, „Życie jest piosenką”.  Dla mnie lektura była pasjonująca i podsunęła mi pomysł programu z piosenkami jego autorstwa.

Utwory które wybrałam, pochodziły z repertuaru tak utytułowanych polskich wykonawców jak: Edyta Geppert, Grażyna Łobaszewska, Staszek Sojka, Ryszard Rynkowski, Mietek Szcześniak, Edyta Górniak czy Maryla Rodowicz.

Owego sobotniego wieczoru (24 marca), przed publicznością zgromadzoną w sali kameralnej Domu Kultury Sokół, którą powitał Dyrektor Paweł Bukała  zaprezentowali je soliści: Anna Muszyńska, Bartłomiej Piwowar, Aleksandra Sienkowska, Ernest Pieczek, Katarzyna Rykała, Leszek Majewski, Alicja Łabaj i pisząca te słowa Barbara Szlachta.

Oczywiście nie pominęłam również  piosenek dla dzieci, wszak na Dyskotece Pana Jacka wychowało się całe pokolenie młodych ludzi!

Dziecięce przeboje spopularyzowane przez Magdę Fronczewską, Krzysztofa Antkowiaka i Majkę Jeżowską, usłyszeliśmy w wykonaniu: Aleksandry Wałach, Kai Jacek oraz Kacpra Sienkowskiego.

Widownia mogła nucić wraz z wykonawcami, ponieważ teksty były prezentowane na ekranie, o co zadbali Paweł Krok i Aneta Ciesielska. Za wystrój sali odpowiadała Anna Furtek, a obsługę techniczną całkiem gratisowo wziął na siebie Rafał Chmiel. Krzysztof Soja czuwał, (choć już na emeryturze) aby w każdym gniazdku płynęła tylko „dobra energia”. Dzięki tym osobom czuliśmy się pewnie i spokojnie na scenie za co bardzo, bardzo serdecznie dziękuję!

Program będzie powtórzony 22 kwietnia. Wymusiła tę powtórkę rezerwacja miejsc na pierwszy koncert. Było tylu chętnych, że nie moglibyśmy wszystkich pomieścić!

Ja osobiście, życzę sobie mieć takie „problemy” przez cały rok!

 

                                                                     Instruktor Barbara Szlachta

fot. B. Paszkowska

Partnerzy

Skip to content