KACZUCHA 2022
17 maja 2022
„Wakacje z kulturką 2022”
31 maja 2022

Działo się na Dniu Dziecka w Strzyżowie…

29 maja br. w strzyżowskim Domu Kultury „Sokół” rozpoczęliśmy z rozmachem świętowanie Dnia Dziecka, w końcu to wokół nich kręci się świat każdego rodzica. W tym roku przygotowaliśmy dla Was szereg nowych atrakcji, które nie gościły jeszcze w naszych „progach”, ale także znane już z poprzednich lat stałe punkty naszej rozrywkowej palety możliwości.

Gminny Dzień Dziecka otworzył oficjalnie o godzinie 16:00 sam Burmistrz Strzyżowa – Waldemar Góra, który serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych na placu gości – tych dużych, a zwłaszcza tych mniejszych, bo w końcu to ich święto obchodziliśmy. Następnie mikrofon przejął animator z grupy animacyjnej B3TEAM, który zachęcił, a wręcz porwał dzieci i młodzież do zabaw i rywalizacji w grupach. Dodatkowym dopingiem były nagrody rzeczowe dla każdego z uczestników.

Gościem specjalnym naszego wydarzenia była Ewa Ziemiańska – V-ce Masterchef Junior 7. edycji tego programu – niespełna dwunastoletnia dziewczynka pochodząca z Bukowa na Podkarpaciu, przygotowała pokaz kulinarny, podczas którego na oczach zebranych wykonywała słodkie desery takie jak, cake – popsy czy semifreddo, a także kolorowe koktajle i smoothe, których najwytrwalsi obserwatorzy mogli spróbować.

Kolejną atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających była STREFA GIER WIELKOFORMATOWYCH przygotowana przez ZIQA FUN – 30 stanowisk z drewnianymi (w przeważającej większości) grami pozwalały na ćwiczenie zręczności oraz umiejętności wzrokowych. Dodatkowym atutem była różnorodność gier – dzieci w każdym wieku oraz młodzież i całe rodziny świetnie się bawili i rywalizowali jednocześnie pod skrzydłami opiekunów gier.

Równie obleganą atrakcją pikniku okazało się Mobilne Planetarium „Mój kosmos”, którego propozycją były kosmiczne projekcje wyświetlane na specjalnie skonstruowanej kopule. Pojedynczy pokaz trwał około 30 min i gromadził do 30 dzieci wewnątrz namiotu. Twórca Planetarium szybko policzył, iż z jego atrakcji skorzystało około 150 dzieci, a nagrodą za długie oczekiwanie w kolejce był wizualny pokaz kosmicznej przestrzeni.

Gdy już „Mali Ciekawscy” powrócili na „ziemskie niwy”, mogli zaznać relaksu w strefie piknikowej, którą przygotowało specjalnie dla Nich – Centrum Sportu Rekreacji i Turystyki w Strzyżowie. Pośród brzózek na „zielonej strefie” mogli rozsiąść się wygodnie w kolorowych leżaczkach lub poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach. Jeśli i te atrakcje nie byłyby wystarczające, Muzeum Samorządowe Ziemii Strzyżowskiej przygotowało dla kreatywnych osób stoisko plenerowe. Dodatkową propozycją z cennymi nagrodami był konkurs plastyczny wspierający działania profilaktyczne ph. „Stop nałogom” zorganizowany w ramach działań profilaktycznych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzyżowie. Do udziału w naszym wydarzeniu zaproszeni zostali również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie, którzy przygotowali stoisko informacyjne dotyczące bezpieczeństwa i profilaktyki oraz „miasteczko ruchu drogowego”.

Jeśli piknik – to oczywiście jedzenie. O Specjalne menu dla najmłodszych zadbała „Osteria” – Resto Bar Strzyżów, a także stoiska z watą cukrową, popcornem, budki z lodami oraz wiele innych smakowitych propozycji. Spotkanie w takim „rodzinnym” gronie przyciągnęło również lokalnych twórców rękodzieła, którzy pięknie „przyozdobili” plac DK swoimi kreatywnymi stoiskami. A wśród nich znalazły się wyroby biżuteryjne, włóczkowe, makramowe plecionki, akcesoria dla najmłodszych. Znalazły się także mini- warsztaty dekorowania pierniczków, wykonywania bransoletek czy wyplatania warkoczyków. Aby całej tej imprezie nadać jeszcze bardziej bajkowego klimatu, na placu DK stanął także foto – box z propozycją mini-sesji dla najmłodszych nawiązujący do tematyki „Alicji w Krainie Czarów”. Mali modele, i Ci więksi też, mieli do wyboru wiele stylizacji oraz rekwizytów.

Na koniec zaś wisienka na torcie – czyli oczywiście przejazdy kolorową Strzyżowską Kolejką Kołową, która co godzinę „porywała” na przejażdżkę całe rodziny, podczas której można było docenić walory naszej Małej Strzyżowskiej Ojczyzny.

Warto także wspomnieć, iż o nagrody i atrakcje tego szczególnego dla Dzieci dnia zadbali współorganizatorzy: Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej oraz fundatorzy nagród: Spółdzielnia Cukiernicza „Roxana”, Nadleśnictwo Strzyżów, Pepco, FHU „Jagodzińska”, „Lody u Armaty”, „Lody u Papugi”, „Coco loco – kawa i zabawa” – sala zabaw.

Atrakcji było co nie miara, a sądząc po frekwencji, zabawa też przednia. Z uśmiechem na twarzy żegnaliśmy pod koniec dnia zadowolone buzie naszych Skarbów. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w takim gronie i znów zaskoczymy Was naszą różnorodną ofertą.

Autor:

Katarzyna Strzępek

Animator kultury DK

fot. K. Szaro

Partnerzy

Skip to content