Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

23 hours 49 minutes ago

PREMIERA INTERNETOWA - Strzyżowski Teatr "Prima Aprilis" - "Ożenek"

27 listopada godzina 20:00
youtu.be/sUX4ZdRBjqY

„Ożenek” to wyjątkowy utwór w dorobku Gogola - pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, której bohaterami zamiast arystokracji są zwykli mieszczanie. Jego premiera miała miejsce 1842r. w Petersburgu i zakończyła się kompletnym niepowodzeniem. Zaproszony na „Ożenek” car Mikołaj I opuścił widownię już po kilku scenach – ze względu na swój nowatorski charakter utwór został niezrozumiany przez ówczesną publiczność. Jednak z biegiem lat wybitna sztuka Gogola doczekała się niezliczonych interpretacji i obecnie stanowi jedno z dzieł najchętniej wystawianych na scenach Europy i świata.
Akcja „Ożenku” umieszczona została w szarej miejskiej scenerii XIX wiecznej Rosji. Swatka Fiokła Iwanowna (Karolina Ćwiąkała) wybiera dla Agafii Tichonowny (Aleksandra Czurczak) kandydatów do ożenku. Wszyscy zaproponowani kawalerowie według niej wspaniale nadają się na mężów: emerytowany lejtnant marynarki Baltazar Baltazarowicz Żewakin (Dariusz Jodłowski), Anuczkin (Bronisław Lechowicz), „taki już jest delikatny, Bożeż ty mój jedyny, malina, sama malina” – jak zapewnia swatka. No i gruby asesor kolegialny Iwan Pawłowicz Jajecznica (Gerard Socha). Jednak swatce w drogę wchodzi niejaki Koczkariew (Zbigniew Adamczyk), który upatrzył sobie Agafię na żonę dla swego przyjaciela – Iwana Kuźmicza Podkolesina (Stanisław Pytko). Ale ten tak naprawdę wcale nie chce opuszczać stanu kawalerskiego i mimo usilnych starań Koczkariewa w ostatniej chwili ucieka ze ślubnego kobierca. Oprócz wymienionych bohaterów na scenie podczas dynamicznej akcji, licznych spotkań i ekspresyjnych dialogów pojawili się Anna Fąfara-Iskra w roli Ariny Pantelejmanownej – ciotki Agafii, Duniaszka – Aleksandra Korabiowska oraz Stiepan – Renata Turoń.

Do sukcesu „Ożenku” przyczynili się również Wiktor Ruszała i Anna Furtek, którzy zadbali o scenografię, muzykę przygotował Dominik Cynar zaś za oświetlenie odpowiadał Krzysztof Soja. Przenikliwa interpretacja „Ożenku” oraz niepowtarzalny styl reżyserski Roberta Chodura połączone z brawurową grą strzyżowskich aktorów sprawiły, iż publiczność niezwykle entuzjastycznie przyjęła arcydzieło Gogola. Spektakl wielokrotnie przerywany był salwami śmiechu, a całości dopełniły owacje na stojąco oraz niekończące się gratulacje.

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

1 day 18 hours ago

Kreatywne Zajęcia Plastyczne to cykl filmów które mają na celu zainspirować oraz zachęcić dzieci do aktywności plastyczno-technicznej podczas pandemii COVID-19.
W każdym odcinku postaramy się przekazać dzieciom ciekawe pomysły oraz zaprezentować różnorakie techniki wykonania.
Zajęcia prowadzi instruktor DK - Maria Raś, realizacja techniczna - Paweł Krok

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

2 days 18 hours ago

Zachęcamy do dołączenia do grupy "Un incontro italiano - spotkania włoskie czyli DOLCE VITA"

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

5 days 20 hours ago

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek.

Strzyżów – 4 grudnia 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Domu Kultury Sokół, ul. Mostowa 2

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

1 week 6 days ago

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !!! A szczególnie 😉 Zespół Pieśni i Tańca Tradycyjnego Kłosowianie

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

2 weeks 6 days ago

W związku z decyzją Rady Ministrów o czasowym zamknięciu dla odwiedzających instytucji kultury i kin, informujemy, że seanse filmowe zaplanowane w dniach 07-29 listopada 2020r. zostają odwołane. Odbędą się jedynie projekcje w dniu 06.11.2020 (piątek). Zapraszamy.

--

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

3 weeks 1 day ago

„Pinokio” 2019

Data seansu Godzina seansu
6 listopada 2020 16:00
7 listopada 2020 16:00
8 listopada 2020 16:00

Ceny biletów:
Bilet normalny: 16 zł
Bilet ulgowy: 14 zł

Fabuła
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie. opis dystrybutora

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

1 month 8 hours ago

Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie uprzejmie informuje, że zgodnie z instrukcjami rządowymi i w trosce o zdrowie naszych widzów, uczestników zajęć i pracowników, od dnia
26 października 2020 r.:
- zajęcia i spotkania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych zostają zawieszone do odwołania,
- kasa będzie nieczynna - wszelkie ustalenia dotyczące biletów uzgadniane będą wyłącznie telefonicznie w godzinach od 8.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku (nr tel. 17-2761258 w.37).

Dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji i współpracę w tych trudnych dniach.

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

1 month 5 days ago

Zapraszamy do odwiedzenia wystswy "Airbrush Art" Artura Wiśniowskiego z Cieszyny. Artysta, łączący z powodzeniem dwie największe pasje - motocykle i malarstwo - tworzy swoje wyjątkowe prace przy użyciu aerografu. 👏 Wystawa gości w holu DK do 15 grudnia br.

Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie

1 month 1 week ago

Serdeczne gratulacje dla ZPiTT "Kłosowianie" za zajęcie II miejsca w 36. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego. W linku poniżej prezentujemy występ konkursowy.


This is a Facebook demo page created by plugin automatically. Please do not delete to make the plugin work properly.

Partnerzy

Skip to content