Zwycięstwo Zespołu Pieśni i Tańca „Kłosowianie” w XIII Podkarpackim
5 czerwca 2019
Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało, czyli „Zemsta” w Domu Kultury w Strzyżowie
15 czerwca 2019

Gminny Dzień Dziecka 2019

Piękna pogoda, moc atrakcji i przede wszystkim wspaniałe popisy sceniczne Małych Artystów sprawiły, iż tegoroczny Gminny Dzień Dziecka można zaliczyć do wyjątkowo udanych. Główną ideą przyświecającą organizatorom było przygotowanie wydarzenia, podczas którego na scenie wystąpią tylko dzieci, wychowankowie niemal wszystkich jednostek oświatowo-wychowawczych z terenu miasta, prezentując swoje talenty i zdobyte umiejętności koleżankom i kolegom z terenu całej gminy. Tłumnie zgromadzonych uczestników imprezy powitał Burmistrz Strzyżowa – Waldemar Góra, który w towarzystwie dyrektora DK „Sokół” Pawła Bukały, złożył wszystkim najmłodszym życzenia z okazji Światowego Dnia Dziecka. Prowadzącymi wydarzenie były Patrycja Skalska i Aleksandra Sienkowska, które z właściwym sobie urokiem informowały o kolejnych scenicznych występach i towarzyszących im atrakcjach.

Inaugurującym Gminny Dzień Dziecka był Dziecięcy Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie działający pod kierunkiem prof. Grzegorza Oliwy – dyrektora placówki. W wykonaniu Chóru usłyszeliśmy cztery utwory: „Muzyka, muzyka, „Nie załamuj się kolego”, „Miej marzenia” i „Piosenka”, pierwszy z nich z udziałem solistki Studia Piosenki –Kai Jacek.

Następnie zaprezentował się działający przy DK „Sokół” pod kierunkiem Agaty Skiby Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Małe Pogórze”. Grupa młodsza wystąpiła w układzie „Poleczka”, natomiast starsza przedstawiła aż cztery tańce: „Krakowiak”, „Krzyżok”, „Dziadunio” i „Gacok”.

Po żywiołowych tańcach ludowych przyszedł czas na wiosenną wyprawę na kolorową, pachnącą kwiatami i słońcem łąkę. W taką wspaniałą podróż zabrali nas wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Tropii. Na scenie pojawiło się prawie pięćdziesięcioro milusińskich w wieku 4-7 lat. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwór „Łąka, owadów królestwo”, wiersz Jana Brzechwy „Żuk” oraz zachwyciliśmy się przepięknym tańcem kolorowych motylków. Dzieci przygotowywały się pod czujnym okiem Marii Tomaki (dyrektor jednostki) i Magdaleny Laskowskiej-grupa starsza oraz Katarzyny Pyryt i Anny Kalisz (grupa młodsza).

Kolejnych artystycznych wzruszeń przysporzyły zgromadzonym działające przy DK pod kierunkiem Martyny Polakowskiej Dziecięce Grupy Baletowe: „Gwiazdki” (5 lat), które zaprezentowały „Wiosenny taniec” i „Walc motylków”, „Motylki” (6 lat) zatańczyły „Walc kolorowych księżniczek” i „Taniec Węgierski” oraz „Iskierki”, które brawurowo wykonały „Taniec leśnych iskierek” i „Country polkę”.

Następną formacją taneczną była grupa Street Dance, której instruktorem jest Adrian Szydełko. Jest to zespół o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Część tancerzy uczęszcza na zajęcia od półtora roku, a niektórzy zaledwie 3 miesiące. Najmłodszy uczestnik zajęć ma 6 lat. Grupa specjalizuje się w improwizacji a zaprezentowany 02 czerwca układ powstał w rekordowo krótkim czasie – pięciu spotkań!

W programie artystycznym imprezy nie mogło zabraknąć solistów Studia Piosenki DK pracujących pod kierunkiem Barbary Szlachty. Podczas Gminnego Dnia Dziecka na scenie pojawili się: Szymon Włodyka i Hubert Grzebień w towarzystwie kolegów i koleżanek ze studia Piosenki w utworze „Góry do góry” z repertuaru zespołu Małe TGD. Huberta Grzebienia mogliśmy podziwiać również solo w piosence pt. „Bo to jest rodzina”. Swój bardzo udany sceniczny debiut odbyła Oliwia Ziobro, która zaprezentowała swój talent w „Piosence o chomiku”. Kolejnymi wokalistami byli: Ola Balawajder w utworze „straszny budzik”, Aleks Moskal z piosenką „Kocham mamę” oraz Kacper Sienkowski – „Moja pasja” i Emilia Pieczek – „To jest samba”.

Do udziału w naszym przedsięwzięciu zaprosiliśmy również uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzyżowie, którzy pojawili się pod opieką Kingi Dulęby-Fic. Uczniowie klasy IV D zaprezentowali się przebrani za egzotyczne zwierzątka w bardzo energetyzującym tańcu do piosenki „Dżungla”. Dwa układy przedstawiła również grupa chirliderek „Crazy Girl”, której instruktorem jest Krystyna Duplaga. Uczennice III klasy gimnazjum i VIII klasy o profilu sportowym zatańczyły do utworów „Dura – Daddy Yankee” oraz „Lean On – Major Lazer”.

Reprezentantkami Przedszkola Samorządowego „Michałki” w Strzyżowie były Panie: Justyna Kubit, Bernadetta Dziadosz i Magdalena Kawa, które przygotowały dla wszystkich najmłodszych bardzo ciekawy, okraszony cennymi nagrodami blok konkursowy.

Gminny Dzień Dziecka w Strzyżowie nie mógłby się obyć bez udziału dobrze znanego niemal wszystkim dzieciom Bibliomisia, który pojawił się w towarzystwie Odjazdowych Bibliobabek z Biblioteki Publicznej Gminy Miasta w Strzyżowie. Panie przygotowały dla najmłodszych mnóstwo ciekawych konkursów i atrakcji na swoim „bibliotekowym” stanowisku, w tym malowanie twarzy.

Mocnym akcentem wieńczącym występy artystyczne był pokaz grup rytmicznych działających w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Z. Mycielskiego w Strzyżowie pod kierunkiem Magdaleny Słupek. Klasa III cyklu „6” i klasa II zaprezentowały układy taneczne zatytułowane „Piraci z Karaibów, „Duszki Leśne” i „Różowa Pantera”.

Po zakończonych prezentacjach artystycznych, Patrycja Skalska i Ola Sienkowska zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnej zabawy dyskotekowo-animacyjnej w towarzystwie animatorów Firmy „Minimator”.

Wśród atrakcji, które przygotowaliśmy wspólnie z pozostałymi jednostkami samorządowymi znalazły się również turniej mini-golfa zorganizowany przez Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie i stoisko edukacyjne przygotowane przez Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej. Gościliśmy również strzyżowską Lokalną Grupę Działania oraz wyjątkowego mieszkańca Wysokiej Strzyżowskiej – Łukasza Gorczycę, który zaprezentował swoje nadzwyczajne umiejętności w układaniu kostki Rubika. Ponadto najmłodsi mogli upamiętnić swój udział w naszej imprezie korzystając z usług Super Fotobudki Allin, posmakować słodkich gofrów i pysznych soków na stoisku COCO LOCO, ugasić pragnienie i zaspokoić głód dzięki Firmie COMBO oraz rozładować nadmiar energii na dmuchanej zjeżdżalni i zamku. O bezpieczeństwo uczestników imprezy zadbali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie, strzyżowskiej Komendy Policji oraz Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie.

Serdeczne podziękowania składamy naszym wspaniałym sponsorom i darczyńcom: Firmie COMBO, Firmie COCO LOCO, strzyżowskiemu Nadleśnictwu, SENIOR-WIGOR w Zawadce, Cukierniczej Spółdzielni ROKSANA, Powiatowemu Centrum Kultury i Turystki w Wiśniowej oraz Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie. Dziękujemy również za pomoc organizacyjną i za to, że zawsze możemy liczyć na ich obecność podczas naszych imprez: PSP w Strzyżowie, KP w Strzyżowie i Pogotowie Ratownicze w Strzyżowie.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pracę instruktorom i pracownikom jednostek oświatowo-wychowawczych wymienionym wcześniej, którzy zgodzili się wziąć udział w Gminnym Dniu Dziecka i pojawili się przy DK 02 czerwca! To dzięki ich wysiłkom i chęciom mogliśmy zaprezentować Państwu cudowne umiejętności i talenty najmłodszych mieszkańców Naszej Gminy.

Anna Słowik-DK

Partnerzy

Skip to content