Wystawa pn. “Historia Polski na medalach”
4 listopada 2016
„Literatura i dzieci – Nasze pasje”
28 listopada 2016

Koncert – “Paweł Kaczmarczyk – AUDIOFEELING TRIO”

W niedzielny wieczór 6 listopada, Dom Kultury Sokół w Strzyżowie zrealizował kolejną edycję Zaduszek Jazzowych. Tym razem skorzystaliśmy z gościnności Państwowej Szkoły Muzycznej, która udostępniła swoją aulę i co najważniejsze – fortepian, który był niezbędny na potrzeby tego koncertu. Tym razem gościliśmy Pawła Kaczmarka, jednego z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, okrzykniętego przez krytykę „objawieniem jazzu polskiego i europejskiego”.
Ten młody muzyk ma na swoim koncie sześć albumów, szereg nagród zdobytych na prestiżowych festiwalach jazzowych i zajmuje czołowe miejsca w ankietach czytelników fachowych czasopism muzycznych, w kategorii muzyk roku, album roku i pianista roku.
Podczas niedzielnego koncertu zespół, Audiofeeling Trio grający w składzie: Paweł Kaczmarczyk – fortepian, Dawid Fortuna – perkusja i Jakub Dworak – kontrabas, promował materiał z płyty „Something personal”. Słuchając gry Pawła Kaczmarczyka, wyczuwa się ogromny szacunek do każdego dźwięku i frazy płynącej z klawiatury. Choć muzyka oparta jest oczywiście w dużej mierze na improwizacji, trudno doszukać się w niej jakiejkolwiek przypadkowości. Wrażenia takie wynikają z perfekcyjnego zgrania zespołu. Dialogi rytmiczne perkusji z fortepianem, jak również unisona partii kontrabasu z fortepianem stanowią nierozerwalną całość. Skupienie muzyków udzieliło także zgromadzonej publiczności, która
z ogromną uwagą wysłuchała obu części koncertu. Spora grupa jazzfanów „zabrała” muzykę Pawła Kaczmarczyka ze sobą nabywając po kilka albumów zespołu, podpisywanych przez muzyków po koncercie.
Cieszymy się bardzo, że możemy gościć w Strzyżowie artystów tego formatu, choć niewątpliwie jest to wynikiem wieloletnich działań na rzecz popularyzacji jazzu w naszym środowisku. Jak podkreślają muzycy, Strzyżów jest magicznym miejscem, gdzie gromadzi się zawsze niezwykła publiczność, która z uwagą i świadomością potrafi odebrać emocje płynące
ze sceny i za to Państwu bardzo dziękujemy. Zapraszamy na kolejne koncerty, mając nadzieję, że będziemy mogli gościć kolejnych tak znakomitych muzyków i zespoły.

 

Partnerzy

Skip to content