Wiosenne Spotkania Jazzowe 2017
7 kwietnia 2017
Finisaż wystawy malarstwa Ewy Wolak.
24 maja 2017

Koncert TURNIOKÓW poświęcony pamięci św. Jana Pawła II

Tradycją już stały się realizowane na początku maja przez strzyżowski Dom Kultury wyjątkowe przedsięwzięcia poświęcone pamięci św. Jana Pawła II. Koncerty Papieskie organizowane były z udziałem krakowskiej grupy „De Profundis” pod kierunkiem Cezarego Chmiela i zaproszonych gości. Dotychczas przedstawiane projekty to: „Co może jeden człowiek”, „Z obłoków na ziemię”, „Muzyczne obrazy i Impresje w Misterium Drogi Krzyżowej”, „Znak pokoju” oraz „Wszystko jest miłością”, a w roli mistrzów słowa wystąpili m.in. Jan Nowicki, Krzysztof Globisz i Edward Linde-Lubaszenko.

W tym roku postanowiliśmy nieco zmienić formułę naszego koncertu i zaprosić zgromadzoną publiczność na wspaniałą podróż po bezkresnych tatrzańskich halach w towarzystwie zespołu TURNIOKI. Była to wyprawa niezwykła, wypełniona czystą góralską radością życia.

Utwory wykonywane przez zespół to doskonałe aranżacje wszystkim dobrze znanych piosenek jak choćby „Bystra woda”, „Zasiali górale owies” czy „Orawa”. Dzięki doskonałemu połączeniu tradycyjnych góralsko-słowiańskich dźwięków z nowoczesnym brzmieniem rockowym, pop a nawet jazzu i muzyki poważnej, każdy koncert Turnioków to żywiołowy show zarażający niezwykłą energią i radością zgromadzoną publiczność. Warto nadmienić, iż ów wyjątkowy talent muzyków zespołu zauważony został przez jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów – Krzesimira Dębskiego, z którym Turnioki współpracują już od wielu lat.

2 maja br., podczas występu w Strzyżowie, zespół zaprezentował swój autorski program poświęcony pamięci św. Jana Pawła II, na który złożyły się odrobina góralskiej gwary, góralskich dowcipów, tańca ale przede wszystkim energetycznych góralskich pieśni i piosenek. Autorem tekstów i muzyki wykonywanych utworów jest założyciel zespołu – Arkadiusz Wiech. „Błogosławieni”, „Zgasła jedna gwiozdecka” czy ukochana pieśń św. Jana Pawła II „Barka” to jedynie kilka z tytułów utworów spośród wielu, których mieliśmy niebywałą przyjemność posłuchać tego wyjątkowego wieczoru.

Ogromny talent artystów, wspaniała energia, radość i wielka miłość do muzyki emanujące ze sceny sprawiły, że strzyżowska publiczność jeszcze długo po zakończeniu występu nie chciała rozstać się z zespołem owacjami na stojąco prosząc o kolejne bisy.

Partnerzy

Skip to content