Wystawa prac Grupy Fotograficznej “Vidi” z Rzeszowa
31 października 2017
Wystawa ikon autorstwa Barbary Ruchały i Barbary Ptaszek
11 stycznia 2018

Konkurs Literatura i Dzieci ph. „Dzień bez komputera”…

 …Do tego chcieli namówić organizatorzy, uczestników tegorocznych eliminacji gminnych konkursu Literatura i Dzieci.
Odbył się on we czwartek 23 listopada w strzyżowskim „Sokole”. Myślę, że to hasło równie dobrze mogłoby się odnosić do wszystkich, nie tylko do dzieci. Czy się udało? Na to pytanie mogliby odpowiedzieć sami uczestnicy. Jedno jest pewne, musieli trochę czasu poświęcić na przygotowanie się, więc może siłą rzeczy udało się choć jeden dzień spędzić bez komputera…?

Swoich reprezentantów zgłosiło siedem szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 i Miejski Zespół Szkół w Strzyżowie, Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 w Wysokiej Strzyżowskiej oraz Szkoły Podstawowe w Grodzisku, Żarnowej i Dobrzechowie. Łącznie zaprezentowało się około 90 młodych wykonawców.

Jury w składzie: Marta Utnicka – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Strzyżów, Paweł Bukała – dyrektor Domu Kultury „Sokół” i Justyna Nowak – muzyk DK oceniało prezentacje w kategoriach: recytacja, piosenka i inscenizacja. .Decyzją Jury w klasach I – III najlepszymi recytatorami okazali się Amelia Preisner (SP nr 1 Strzyżów), Lena Ziobro (SP nr 1 Wysoka Strzyżowska), Marcel Skwierz (SP Dobrzechów) i Weronika Piękoś (SP Grodzisko). Zwycięzcami w kategorii piosenki zostały: zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Dobrzechowie oraz „Dziewczynki radosne minki” ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku.
W drugiej grupie wiekowej klas IV – VII, w recytacji najlepsze okazały się: Karolina Gawron (MZS w Strzyżowie), Natalia Bosek (SP nr 2 Wysoka Strzyżowska) oraz Aleksandra Wałach (SP Grodzisko).
W piosenkach najlepiej zaprezentowały się: Kinga Angielska (SP nr 2 Wysoka Strzyżowska) i Trio wokalne Ola Wałach, Julia Gazda i Marcelina Bujak (SP Grodzisko). Nie zawiódł też, jak co roku, Teatr „Grodzio”, nominowany za spektakl „Zabawowy zawrót głowy” (SP Grodzisko).

Wszyscy wspomniani będą reprezentować Gminę Strzyżów na dalszych eliminacjach, które odbędą się już 24 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodkie upominki a nominowani dodatkowo nagrody książkowe, ufundowane przez Dom Kultury „Sokół”  w Strzyżowie.

starszy instruktor Barbara Szlachta

KONKURS PLASTYCZNY

 

Eliminacje gminne „Konkursu Literatura i Dzieci” ph. „Dzień bez komputera” to także prace twórcze. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbyło się 3 listopada 2017 r. Powołane jury, w skład którego weszli Stanisław Śliwa (lokalny twórca, malarz i rzeźbiarz), Maria Typrowicz (malarka) i Iwona Bosek (artystka, tworząca wspaniałe szmaciane lalki). Do Konkursu zgłoszone zostało 31 prac plastycznych, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Wysokiej Strzyżowskiej, Szkoły Podstawowej z Dobrzechowa, Grodziska i Glinika Zaborowskiego, Zespołu Szkół w Dobrzechowie. Oceniając prace jury brało pod uwagę estetykę, nawiązanie do tematu, pomysłowość, bogactwo technik plastycznych i materiałów. W efekcie postanowiło wytypować do kolejnego etapu następujących: Dominika Pirgę kl. V, Zuzannę Naworol kl. IV (Zespół Szkół w Dobrzechowie) Wiktorię Głowacką kl. II, Annę Górkę kl. II (Szkoła Podstawowa w Grodzisku) Liwię Bosek kl. VII, Magdalenę Gwóźdź kl. VII, Zuzannę Leśniak kl. V (Szkoła Podstawowa w Gliniku Zaborowskim) Milenę Kalisztan kl. I, Kasię Wójtowicz kl. I (Szkoła Podstawowa w Dobrzechowie), Izabelę Bosek kl. I (Szkoła Podstawowa w Wysokiej Strzyżowskiej). Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym otrzymały pamiątkowe dyplomy, a nominowane do dalszego etapu nagrody rzeczowe. Wszystkim młodym artystom i ich opiekunom dziękujemy za udział w eliminacjach gminnych oraz życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu

 

Anna Furtek- Instruktor DK.

 

Zespół Szkół w Dobrzechowie:

 

Szkoła Podstawowa w Grodzisku:

 

Szkoła Podstawowa w Gliniku Zaborowskim:

 

Szkoła Podstawowa w Dobrzechowie:

 

Szkoła Podstawowa w Wysokiej Strzyżowskiej:

 

w załączeniu do pobrania : Protokół z eliminacji gminnych konkursu oraz Lista uczestników eliminacji gminnych konkursu „Literatura i Dzieci”

Protokół

Lista

Partnerzy

Skip to content