Wystawa prac strzyżowskich artystów malarzy, rzeźbiarzy i rękodzielników
5 czerwca 2017
Niepowtarzalne spotkanie z Kabaretem Paranienormalni
11 czerwca 2017

Kulturalny Dzień Dziecka

Kolorowe, roześmiane klauny, wata cukrowa, barwne balony, wycieczki Strzyżowską Kolejką Kołową, gry, konkursy i zabawy z animatorami, seanse bajkowe w Kinie Strzyżów czy wreszcie wokalne i taneczne popisy Małych Artystów uczęszczających na zajęcia do DK. Wszystkie te atrakcje i wiele, wiele innych czekały na najmłodszych odwiedzających Dom Kultury 1 czerwca podczas Gminnego Dnia Dziecka.

Uroczyste otwarcie imprezy nastąpiło po przybyciu na plac DK barwnego korowodu bajkowych postaci, w którym udział wzięli uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Strzyżów. Na czele pochodu pojawiły się władze miasta z burmistrzem Mariuszem Kawą, który powitał wszystkie zgromadzone dzieci wraz z opiekunami oraz dokonał oficjalnego rozpoczęcia gminnych obchodów Dnia Dziecka. Dodajmy, że bajkowi przebierańcy wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny strój.

Podczas tak wyjątkowej imprezy na scenie nie mogło zabraknąć Małych Artystów na co dzień uczęszczających na zajęcia odbywające się w Domu Kultury. Jako pierwsi zaprezentowali się soliści Studia Piosenki, którzy swoje wokalne umiejętności doskonalą pod czujnym okiem Barbary Szlachty (Instruktora Artystycznego DK). Otwierając koncert Zuzia Szczygieł swoją piosenkę pt. „Mała smutna królewna” zadedykowała wszystkim zgromadzonym dzieciom. Jako druga wystąpiła Aleksandra Miązek z piosenką pt. „Wieczorny walczyk”, którą wykonała specjalnie dla swoich kolegów i koleżanek z klasy III ”b” MZS w Strzyżowie. Dla kolejnej wokalistki – Mileny Pitery występ podczas Dnia Dziecka był scenicznym debiutem, niezwykle zresztą udanym. Mała Artystka wykonała utwór pt. „Straszny budzik”. „Letnią cza-czę” zaśpiewał Hubert Grzebień – niezwykle utalentowany wokalista Studia Piosenki, który uczęszcza również na zajęcia do PSM I st., gdzie osiąga wybitne wyniki w grze na klarnecie. Następnie Ania Kuźniar wykonała utwór pt. „Uśmiechnięta wiosna”. Ania jest uczennicą ZS w Godowej, ale również uczęszcza na zajęcia do PSM I st., gdzie pilnie uczy się gry na flecie. Zwieńczeniem popisów wokalnych był występ Zuzi Mazur, która zaprezentowała piosenkę „Znak zodiaku”. Zuzia jest niezwykle wszechstronną Małą Artystką, oprócz śpiewu pięknie rysuje oraz tańczy w zespole „Show-dance” działającym przy MZS w Strzyżowie.

Podczas Gminnego Dnia Dziecka swój sceniczny debiut odnotowała również Dziecięca Grupa Folklorystyczna, która przy Domu Kultury działa zaledwie od marca. Instruktorem zespołu i choreografem jest Agata Skiba. Na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku 6-7 lat. Zespół zaprezentował się w dwóch układach tanecznych: „Krzyżok” i „Poleczka bałaganiarka”. Był to niezwykle udany premierowy występ, długo oklaskiwany przez zgromadzoną publiczność.

Następnie odbyły się występy kolejnych grup tanecznych DK. Jako pierwszy pojawił się również debiutujący Dziecięcy Zespół Taneczny „Kotki” (dzieci w wieku 5-6 lat), który przepięknie wykonał układ „Walc Kopciuszka”. Zaraz po nim na scenę wkroczyły „Łabędzie” (dzieci w wieku 7-9 lat). Grupa zaprezentowała czarujący układ „Polka tisz-trasz”, który wcześniej wykonywała podczas koncertu „Miej marzenia” realizowanego wspólnie z PSM I st. Oba zespoły działają przy Domu Kultury od października 2016 roku pod kierunkiem instruktora i choreografa – Martyny Polakowskiej.

Wszystkie dzieci, które pojawiły się na placu DK mogły wziąć udział w animacjach proponowanych przez Firmę HOLIDAY. Dwa wesołe klauny przygotowały dla dzieciaków szereg gier, zabaw i konkursów z nagrodami, tworzyły fantazyjne kształty z kolorowych balonów, malowały małe dziecięce buźki oraz wykonały pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Wreszcie na scenie pojawił się magik, który przeniósł najmłodszych w tajemniczy świat iluzji wykonując z pomocą wybranych dzieci szalone sztuczki. Każdy Maluch mógł również nieodpłatnie skorzystać z dmuchanego placu zabaw Spongebob.

Do udziału w naszej imprezie zaprosiliśmy również strażaków Państwowej Straży pożarnej w Strzyżowie, którzy na plac DK przyjechali dwoma samochodami. Każdy uczestnik Gminnego Dnia Dziecka mógł porozmawiać ze strażakami, zapoznać się ze specyfiką ich trudnego i niebezpiecznego zawodu, wsiąść do bojowego wozu strażackiego oraz pooglądać sprzęt, którym strażacy posługują się podczas akcji ratowniczych.

Kolejną niespodzianką przygotowaną przez strzyżowski „Sokół” były seanse bajkowe w Kinie Strzyżów: „Riko prawie bocian” i „Piękna i bestia”. Każdy mały widz otrzymał porcję popcornu oraz wziął udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Dzień Dziecka to wyjątkowe przedsięwzięcie rokrocznie realizowane z dużym rozmachem. Staramy się, aby każdy Maluch odwiedzający w tym szczególnym dniu naszą placówkę mógł spośród proponowanych przez nas atrakcji wybrać cos dla siebie. Ponadto jest to doskonały moment na zaprezentowanie umiejętności i talentów naszych Małych Artystów, którzy występując na scenie są oklaskiwani przez swoich rówieśników. Kolejną okazją do odwiedzenia Domu Kultury przez najmłodszych mieszkańców naszej Gminy będą organizowane przez nasza placówkę wakacyjne warsztaty artystyczne pn. „WAKACJE Z KULTURKĄ”, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

DK

Partnerzy

Skip to content