TARGI PRODUKTÓW LOKALNYCH – 2018
10 grudnia 2018
Mikołaj dla Najmłodszych…
10 grudnia 2018

Młodzieżowe Konfrontacje Muzyczne 2018

    Za nami kolejna, czwarta już edycja Młodzieżowych Konfrontacji Muzycznych w Strzyżowie.1 grudnia na scenie Domu Kultury ,,Sokół” wystąpili młodzi soliści by zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Ogromnym sukcesem grudniowego festiwalu było spore zainteresowanie i rekordowa jak dotąd liczba zgłoszeń, bo aż 40. Wysoki poziom prezentacji wokalnych to także atut tego wydarzenia. Do udziału w festiwalu zgłosili się wykonawcy z różnych części Podkarpacia, począwszy od Strzyżowa poprzez Krosno, Dębicę, Mielec oraz Rzeszów i jego okolice. Muzycznej rywalizacji przysłuchiwało się profesjonalne trzyosobowe jury, w skład którego wchodzili: Aneta Figiel, Magda Skubisz oraz Krzysztof Uściłowski.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury oceniło i podjęło decyzję o przyznaniu nagród. I miejsca nie przyznano, zaś II nagrodę ex aequo przyznano dwojgu uczestnikom – Jan Szynal z Mielca, który zachwycił jurorów piosenką własnej kompozycji pt. ,, Szczerze mówiąc”, a swój popis wokalny okrasił akompaniamentem na pianinie. Ignacy Błażejewski to także zdobywca II nagrody, bardzo młody i utalentowany reprezentant Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, zaśpiewał swój autorski utwór pt. ,,Muzyka we mnie”. Kornelia Kulczycka, której jury postanowiło przyznać III miejsce, zaśpiewała utwór z rep. Moniki Urlik pt. ,,Nie wiem czym jest miłość”.

Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali Aleksandra Mielcarek z RCKP Krosno, Magdalena Bukała z MDK w Rzeszowie oraz Aleksandra Sienkowska z DK ,,Sokół”. Oprócz wyróżnień dla wokalistów pojawiło się specjalne wyróżnienie przyznane przez Jurorów za najlepszy akompaniament podczas Młodzieżowych Konfrontacji Muzycznych dla gitarzysty Krystiana Kuta z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie.

W ramach festiwalu dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane były warsztaty wokalne prowadzone przez Anetę Figiel. Dla wielu była to spora dawka cennych wskazówek dotyczących pracy głosem, ciekawe ćwiczenia z emisji głosu, ćwiczenia na poprawę dykcji oraz  wprawki wokalne.

Zwieńczeniem był recital Anety Figiel, która w towarzystwie gitarzysty, zaprezentowała swój autorski program muzyczny. Recital charakteryzowały żywe, pełne ciepła utwory,  na które publiczność chętnie reagowała, ale nie zabrakło też nastrojowych ballad. Wokalistka oprócz tego, że świetnie zaśpiewała to zagrała także na pianinie, a to wszystko dodatkowo spięła w całość bardzo dobrym kontaktem z publicznością.

 

Partnerzy

Skip to content