Literatura i Dzieci „Niezwykłe opowieści”.
14 listopada 2018
Przepis na nudę – grudzień
7 grudnia 2018

Młodzieżowe Konfrontacje Muzyczne 2018

4. Młodzieżowe Konfrontacje Muzyczne organizowane przez Dom Kultury ,,Sokół” w Strzyżowie to impreza adresowana do ludzi młodych w wieku od 16 do 25 roku życia z terenu całego Podkarpacia. Podczas tego wydarzenia odbywać się będą przesłuchania konkursowe wokalistów oraz zespołów muzycznych, które ocenia profesjonalne jury. W czasie trwania festiwalu organizowane są także warsztaty wokalne prowadzone przez znanego artystę. Twarzą tegorocznego festiwalu będzie Aneta Figiel, która jako wokalistka dała się poznać szerszej publiczności w telewizyjnym muzycznym show ,,Jaka to melodia?”. Zwieńczeniem konkursowych zmagań będzie ogłoszenie wyników, koncert laureatów oraz recital gwiazdy – Anety Figiel.

 

 

Jury: 

Aneta Figiel

Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu oraz jest absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Szerszej publiczność dała się poznać w programie “Jaka to melodia”. Na początku swojej artystycznej drogi występowała w musicalach: „Piotruś Pan”, „Grease”, “Miss Sajgon”, „Chicago” . Współpracowała również jako chórzystka ze znanymi polskimi artystami, m.in. z Bajm, De Mono, Marylą Rodowicz, Feel. Z utworem “Myśl o Tobie” zakwalifikowała się w 2010 roku do finału Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji Oslo 2010. W 2015 r. wydała debiutancką płytę „Plan A”, z której pochodzą single: „Kahone”, „Love” i „Samotny dzień”.
W 2016 r. zaprezentowała swój materiał w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (Radiowa Trójka). Wystąpiła z gośćmi specjalnymi: Andrzejem Krzywym, Łukaszem Zagrobelnym, Tobiaszem Staniszewskim i Robertem Janowskim oraz znanym w Polsce i na świecie kwartetem smyczkowym – Atom String Quartet.
Jest założycielką kanału  LIVE STORY zupełnie nowego, autorskiego projektu artystycznego. Jest to pełen pasji tworzenia muzyczny talk-show z udziałem gwiazd, które artystka zaprasza do swojego studia nagraniowego.

 

 

 

Magdalena Skubisz

Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny), od 2009 roku jest pedagogiem w Szkole Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” w Rzeszowie. Wśród jej uczniów jest kilkunastu absolwentów, kontynuujących naukę na wyższych uczelniach o profilu wokalnym, zwycięzców ogólnopolskich konkursów piosenki, a także uczestników popularnych talent-show, m.in. „Mam talent” (Sabina Kurek) i „Voice of Poland” (Arkadiusz Kłusowski, Kamil Bijoś, Kacper Leśniewski, Daniel Lipiec).

Jako wokalistka wystąpiła m.in. z Urszulą Dudziak, jako juror współpracowała z Robertem Janowskim, Olgą Bończyk, Darkiem Kordkiem i Renatą Przemyk. Obecnie, prowadzi liczne warsztaty wokalne na terenie całej Polski oraz kształci emisyjnie aktorów „Teatru Maska” i „Teatru im. Wandy Siemaszkowej”. Jest również autorką opracowania wokalnego do koncertu muzyki żydowskiej „Hava Nagila Raysha”, spektaklu wielokrotnie prezentowanego na podkarpackich scenach oraz w krakowskim „Kijów Centrum”.

Napisała serię  „o młodzieży, ale niekoniecznie dla młodzieży” –  opowiadającej o przemyskich licealistach: ”LO Story” (2008, 2009 – Prószyński i Sk-a 2016, 2017 – Videograf)  „ Dżus&Dżin” (2009 – Prószyński i Sk-a, 2016, 2017 – Videograf) i „Chałturnik” (2016, 2018 – Videograf) i „Master” (2018 – Videograf). Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście, a do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”. Debiut „LO Story” stał się również bohaterem jednej z sesji Rady Miasta Przemyśla, poświęconej negatywnemu wpływowi literatury na młodzież. Trzecia i czwarta część serii, „Chałturnik” i „Master” powstały na podstawie osobistych wspomnień autorki, która kilkanaście lat pracowała w zespole muzycznym, specjalizując się w zabawianiu pijanych, nierzadko pochodzących z półświatka, gości.

W roku 2010, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, Magda Skubisz znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (powieść „Dżus&Dżin”). W roku 2012 otrzymała statuetkę Estrady Rzeszowskiej, m.in. za „wyznaczanie wysokich standardów w tworzeniu i promowaniu sztuki oraz wkład w rozwój kultury Województwa Podkarpackiego”. Angielski scenariusz na podstawie „LO Story”, powstały przy współpracy z firmą producencką AMP Polska w 2013 r. zakwalifikował się do finału „Share Your Slate” na European Film Market podczas 63 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Magda Skubisz jest laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2014 r.) oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (2018 r.)

 

Krzysztof Uściłowski

absolwent wychowania muzycznego Wydziału Pedagogiki i Psychologii Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Ukończył studia doktoranckie na kierunku Teoria muzyki i pedagogika, Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Ostrawskiego. Obecnie adiunkt na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 



Termin składania zgłoszeń do 20 listopada

Akredytacje w wysokości 20zł należy wpłacić do 23 listopada

Zgłoszenia można złożyć osobiście w sekretariacie Domu Kultury ,,Sokół” lub wysłać na adres dksokol@op.pl

 

Poniżej do pobrania:

Karta Zgłoszenia MKM 2018

Regulamin MKM 2018

 

 

 

 

Partnerzy

Skip to content