Muzyczne zakończenie lata – Pudzian Band
26 sierpnia 2017
Spotkanie warsztatowe KGW cz.3
25 października 2017

Muzyczne Zakończenie Lata ‘2017

26 sierpnia br., na scenie plenerowej strzyżowskiego „Sokoła”, z inicjatywy Burmistrza Strzyżowa przy współpracy z Domem Kultury,odbył się koncert pn. „Muzyczne Zakończenie Lata” – wieńczący cykl imprez plenerowych realizowanych przez naszą placówkę w 2017 roku. Aby zaspokoić muzyczne gusta jak największej liczby odbiorców do udziału w naszym przedsięwzięciu zaprosiliśmy zespoły reprezentujące dwa, zgoła odmienne nurty muzyczne. Dla fanów mocnego, dobrego rockowego brzmienia wystąpił rzeszowski zespół Biegun Zachodni oraz strzyżowska grupa Yellow Horse zaś miłośnicy lekkich rytmów dancowych i disco polowych mogli pobawić się przy muzyce Rompeya i Pudzian Bandu. Ponadto przygotowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych: gry i konkursy przygotowane przez Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka, malowanie twarzy i zabawy z Odjazdowymi Bibliobabkami oraz stoiska wystawiennicze z biżuterią i rękodziełem artystycznym. Gospodarzem imprezy i prowadzącym koncert był Paweł Bukała – Dyrektor Domu Kultury „Sokół”.

Jako pierwszy na scenie pojawił się rzeszowski zespół BIEGUN ZACHODNI. W skład grupy wchodzi 5 wyjątkowo pozytywnie nastawionych do świata młodych ludzi: Kamil Czupryś (Glenn Hujs) – wokal, Mikołaj Wróblewski (Eryk Clapa) – gitara/wokal, Kamil Dziedzic (Jimmy Change) – gitara, Bartłomiej Filip (Gibson) – bas, Ernest Dziedzic (John Bohen) – perkusja. Biegun Zachodni istnieje od 2010 roku w różnych składach i nazwach grając muzykę zwaną classic rock / hard rock z różnymi domieszkami typu orient, metal, czasem nawet pop. W maju 2014 r. zespół nagrał w Studio SPAART Demo złożone z 3 utworów, których można posłuchać w internecie.

Następnym wykonawcą, prezentującym nieco „lżejszy” repertuar, było strzyżowskie trio akustyczne – YELLOW HORSE. Zespół swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’ i 70’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracją do stworzenia tak barwnej kompozycji były m.in. takie sławy jak: Creedence, The Doors, Neli Young, Tom Petty, Bob Dylan, Johnny Winter, Tadeusz Nalepa, Rolling Stones, czy Lynyrd Skynyrd. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom, prócz własnego repertuaru, Yellow Horse wykonuje na koncertach także cover’y ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu. Założycielami zespołu są jego obecni członkowie, czyli Paweł Soja (wokal i bas), Dominik Cynar (gitara akustyczna) oraz Mateusz Krupiński (perkusjonalia). Warto dodać, że Paweł i Dominik na co dzień grają również w „Steel Velvet”, a Mateusz w „Ciryam”. Obydwa zespoły prezentują znacznie inny rodzaj muzyki, toteż panowie od dawna nosili się z zamiarem stworzenia akustycznego projektu, który byłby odzwierciedleniem ich wspólnego zamiłowania do vintage’owych dźwięków z tamtej epoki. I tak oto w 2016 roku ich marzenia przybrały postać Yellow Horse. Twórczość chłopaków wyjątkowo dobrze trafiła w gusta licznie zgromadzonej na placu publiczności, która długo nie pozwalała zespołowi opuścić sceny.

Po występie Yellow Horse przyszedł czas na całkowitą zmianę muzycznego klimatu. I tak, jako pierwszy z dwóch zapowiadanych gwiazd disco, na scenie pojawił się długo wyczekiwany przez sporą grupę fanów – ROMPEY, jasielski duet tworzony przez Marcina Rąpałę (lidera zespołu, wokalistę, twórcę tekstów) oraz Tomasza Krupę (DJ Bello), który jest jednocześnie showmanem w zespole. Zespół ROMPEY można określić mianem wschodzącej gwizdy disco polo, z roku na rok jego popularność stale rośnie, zespół daje kilkaset koncertów rocznie zarówno na scenach plenerowych jaki w klubach disco, a utwory chłopaków emitowane są przez największe rozgłośnie radiowe grające muzykę disco polo. ROMPEY to twórca takich hitów jak „Passerati (Passat w TDI), który ma już ponad jedenaście milionów odsłon oraz „Mała, Ty już nie pij”, który podobnie jak poprzedni odsłonięto ponad osiem milionów razy w serwisie YouTube. O popularności artysty świadczy również wyjątkowo żywiołowa reakcja strzyżowskiej publiczności, która natychmiast po pojawieniu się Rompeya na scenie dała ponieść się energetyzującej atmosferze zabawy w rytmach disco polo.

Kontynuatorem szalonego disco polowego show był Zespół PUDZIAN BAND, który powstał w 2004r. z inicjatywy charyzmatycznego wokalisty – Krystiana Pudzianowskiego. Postanowił on zawojować świat muzyczny. Początkowo związany był z muzyką „pop-rock”. Zespół mogliście zobaczyć na wielu koncertach oraz w programach TV. Po pewnym czasie Krystian stworzył nowy projekt solowy z muzyką dance, profesjonalne tancerki i efekty pirotechniczne w 100 procentach wywołują pozytywne emocje wśród publiczności. Jak sam artysta mówi: „Odnalazłem styl, w którym wspaniale się czuję. Z chwilą, kiedy wchodzę na scenę, zawsze mam w głowie pozytywne myślenie, co powoduje wytwarzanie się ogromnej fali energii, którą zawsze przekazuję publiczności. Moi Fani są dla mnie najważniejszą i największą siłą napędową.” Energiczne koncerty, przepełnione pozytywną mocą i uśmiechem na twarzy, jak również teledyski nakręcone do utworów „Bądź Wierna Mi”, „Mój Aniele”, „Cała sala”, „Jesteś wszystkim, co dziś mam”, „Weekend Polaka”, czy „Całuj mnie do rana” oraz ”Tylko Tobie Dam” ukazują nowe oblicze zespołu. Obecnie „Pudzian Band” na swoim koncie ma już 2 płyty i 14 wydanych singli i pracuje nad kolejnym wydawnictwem.

Tegoroczne „Muzyczne Zakończenie Lata” dzięki zaproszonym do współpracy zespołom przybrało wyjątkowo radosną formę żywiołowej zabawy pod gwiazdami. Każdy, kto postanowił z nami spędzić ostatnią wakacyjną sobotę mógł liczyć na dobrą zabawę przy energetycznej muzyce, smaczną kolację prosto z grilla (Catering GALICJA – Bogdan Zimny) oraz szereg atrakcji dla najmłodszych.

Partnerzy

Skip to content