LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZESŁUCHAŃ OKM 2019
14 listopada 2019
Lista Laureatów Pierwszych Ogólnopolskich Konfrontacji Muzycznych
1 grudnia 2019

Ogólnopolskie Konfrontacje Muzyczne

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH


Jedno z największych przedsięwzięć o charakterze warsztatowo-konkursowym realizowanych przez naszą placówkę. Impreza adresowana jest do młodzieży w wieku 14-25 lat z terenu całego kraju. Pierwszego dnia (30.11.2019) odbędą się przesłuchania konkursowe. Zmagania solistów oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Elżbieta Zapendowska, Tomasz Krupa i Diana Świder. W niedzielę (01.12.2019) wszyscy członkowie jury poprowadzą spotkanie warsztatowe z uczestnikami Konfrontacji.

Jury:

Elżbieta Zapendowska – od wielu lat zajmuje się nauką śpiewu oraz prowadzi warsztaty wokalne w całej Polsce. Po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu i Akademii Muzycznej w Warszawie trafiła do Szkoły Muzycznej I stopnia jako nauczycielka fortepianu. Przy Wojewódzkim Domu Kultury stworzyła Studio Piosenki, a jej wychowankowie rokrocznie byli laureatami ogólnopolskich festiwali muzycznych.
W 1985 roku założyła grupę wokalną „Studio Singers”, która uczestniczyła w m. in. w Jazz Jambore, Złotej Tarce, Festiwalu Wokalistów Jazz’owych. Grupa „Studio Singers” zdobyła Grand Prix na festiwalu Estrada ’88, co zaowocowało wieloletnią współpracą z czołowymi orkiestrami: Zbigniewa Górnego, „Alex Band – pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego”, „Big Warsaw Band” – pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego. Początek lat 90-tych to praca oraz przygotowanie solistów do największego polskiego musicalu „Metro”.
Po utworzeniu przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę pierwszego prywatnego Teatru „Buffo” prowadziła szkołę wokalną oraz przygotowywała wokalistów do kolejnych spektakli: „Grosik”, „Grosik 2”, „Nie Opuszczaj Mnie” (piosenki J. Brela), oraz „Tyle Miłości”. Podobnie było w 1997 roku w Teatrze Muzycznym Roma gdzie pracowała z wokalistami spektakli takich jak: „Crazy For You”, „Piotruś Pan”, „Miss Sajgon”, „Grease”.
Uczestniczyła w nagraniach płyt: Ryszarda Rynkowskiego, Janniego, Maryli Rodowicz, Kasi Kowalskiej, Rotary, Firebirds, Patrycji Kosiarkiewicz, Marka Kościkiewicza, zespołu Brathanki, Krzysztofa Kiljańskiego.
Jako juror uczestniczyła w pracach jury programów telewizyjnych: „Idol”, „Jak oni śpiewają”, „Must be the Music”.

 

Diana Świder – wokalistka, instrumentalistka, nauczyciel śpiewu, lektor i tłumacz języka francuskiego. Od 2013 roku jest chórzystką w grupie BAJM. We współpracy z grupą CITY – m.in. z Grzegorzem Piętakiem (Brathanki, Crescendo), Adamem Prucnalem (Brathanki), Andy’m Ninvallem (Michał Urbaniak, Candy Dulfer) nagrała album „Zapisz zmiany“. Teksty utworów powstały pod piórem Michała Zabłockiego i Mateusza Moczulskiego.

Autorka francuskich adaptacji tekstów Michała Zabłockiego. Nagrała francuskojęzyczny album „Inspirations” zawierający standardy muzyki francuskiej. Wraz z Piotrem Bogutynem  przygotowała nową aranżację nabożeństwa Gorzkich Żali, w językach polskim i hiszpańskim (Amargas Lamentaciones) – projekt ukazał się nakładem ponad 220 tys. płyt. Współpracowała z NLD studio realizując nagrania jingli radiowych dla stacji: Radio Zet Gold, Radio Zet Chili. Współpracowała z wieloma artystami  polskiej sceny muzycznej. Juror w programie „Śpiewajmy razem All together now”. Laureatka  „Szansy na Sukces” oraz „Drogi do Gwiazd”. W założonej przez siebie szkole „Disound vox&lingua studio” prowadzi zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej podopieczni to studenci polskich i zagranicznych uczelni artystycznych, laureaci konkursów wokalnych i programów telewizyjnych. Ukończyła Wokalistykę Jazzową i Estradową na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Filologię Romańską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Nauki o Języku na  Uniwersytecie Paris X w Paryżu, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu.

 

Tomasz Krupa – Ukończył studia magisterskie, pedagogiczne ze specjalnością menager kultury na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu i pianina. Technik wokalnych uczył się w Szkole Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego w Warszawie oraz na wielu warsztatach i kursach w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych ogólnopolskich i międzynarodowych, programach telewizyjnych („Bitwa na głosy”, „Idol”, „Tak to leciało”, „Droga do gwiazd”, „Super Stracie”) oraz nagraniach studyjnych. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny m.in. Krystyną Prońko, Justyną Steczkowską, Nataszą Urbańską, Magdaleną Tul, Małgorzatą Walewską, Beatą Tyszkiewicz, Kasią Wilk, Izabelą Trojanowską, Grażyną Łobaszewską. Od 10 lat rozwija swoją pasję pedagogiczną pracując jako nauczyciel śpiewu z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jego wychowankowie zdobywali główne miejsca na wielu Festiwalach i Konkursach wokalnych ogólnopolskich i międzynarodowych, koncertowali na wielu imprezach organizowanych przez miasto Warszawa oraz wielokrotnie występowali w programach telewizyjnych m.in. „Mam Talent”, „X-Factor”, „Super Starcie”, “Idol”, “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Juror festiwali wokalnych. Zdobywca Złotej Płyty za singiel „Dla ciebie chwileTomek Krupa feat. Nowator.

 

Grzegorz Oliwa jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył w 1997 r. Następnie w roku 2008 uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie dyrygentury a w roku 2014 nadany mu został przez Prezydenta RP tytuł profesora sztuk muzycznych.Jeszcze podczas studiów w 1992 roku, Grzegorz Oliwa rozpoczął pracę zawodową
w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzyżowie, w charakterze nauczyciela przedmiotów teoretycznych i chóru szkolnego. W 1999 roku objął stanowisko dyrektora tej szkoły. W latach 1990-2002 był liderem grupy wokalnej „Fiat Singers”, specjalizującej się w wykonawstwie muzyki gospel i spiritual.Grzegorz Oliwa jest także założycielem i dyrygentem Strzyżowskiego Chóru Kameralnego, który powstał w 1994 r. przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, zaś od 2014 r, prowadzi powstały w tym samym roku Podkarpacki Chór Męski.Koncertował także z Chórem Filharmonii Śląskiej, Tarnowską Orkiestrą Kameralną oraz Przemyską Orkiestrą Kameralną. Wspólnie z Rzeszowską Orkiestrą Kameralną dokonał również nagrań utworów znajdujących się w  zbiorach  biblioteki Muzeum-Zamku w Łańcucie – „Muzykalia łańcuckie” oraz „Muzykalia łańcuckie – koncerty”.Od 1998 jest pracownikiem naukowym na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie obecnie pracuje na stanowisku profesora. Od stycznia 2014 r. pełni funkcję prodziekana ds. studenckich i rozwoju.Od 2001 roku jest członkiem zarządu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie, od 2002 dyrektorem artystycznym, a od 2005 roku pełni funkcję prezesa tego stowarzyszenia. Prowadził również wielokrotnie seminaria i wykłady dla dyrygentów oraz uczestniczył w pracach jury różnorakich festiwali chóralnych.Od 2001 roku jest członkiem Strzyżowskiego Towarzystwa Muzycznego a od 2014 jego wiceprezesem. W 2003 roku został wpisany na listę ekspertów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2006 roku jest regionalnym koordynatorem Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, obecnie kuratorem Akademii Chóralnej działającej przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Pobierz:

Karta Zgłoszenia

REGULAMIN I OGÓLNOPOLSKICH KONFRONTACJI MUZYCZNYCH 2019

Partnerzy

Skip to content