Strzyżowskie Święto Plonów – Dożynki 2016
25 sierpnia 2016
Wakacje za nami…
5 września 2016

OverSoul czyli muzyczne pożegnanie wakacji

Jest takie przysłowie, które mówi: „wszystko dobre, co się dobrze kończy”, a właśnie dobiegły końca wakacje i nasze zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście”. Pożegnanie tylko i wyłącznie mogło być muzyczne, bowiem Dom Kultury Sokół słynie od wielu lat z tego, że gra dobrą muzykę i dobrze odbieraną w naszym środowisku.
Tym razem 27 sierpnia, strzyżowskiej publiczności zaprezentował się zespół OverSoul. Grupa, jak przyznali sami członkowie, czerpała inspiracje z nurtu muzyki pop. Ale kto był na koncercie, zgodzi się chyba ze mną, iż to co usłyszeliśmy, to nie tylko pop lecz swoisty kolaż stylów. Wynika to z faktu, że muzycy zespołu czyli Kuba Szturm (gitara), Tomek Drachus (instrumenty klawiszowe), Łukasz Gorczyca (bas) i Tomek Dominik (perkusja), na co dzień poruszają się w klimatach bluesowo – jazzowo – rockowych. Dopełnieniem składu jest wokalista Artur Bradliński, który dał się poznać jako autor tekstów. Warto dodać, iż Artur wychował się w naszym mieście i jako nastolatek realizował swoje muzyczne pasje na szkolnych imprezach i deskach naszego Sokoła. Wiele osób go bardzo dobrze zna i pamięta z tamtego okresu.

Utwory zagrane podczas koncertu pochodziły z drugiego wydanego krążka zespołu, którego premiera odbyła się w marcu tego roku, na antenie muzycznej Polskiego Radia. Piosenki wówczas zawędrowały na pierwsze miejsca list przebojów lokalnych rozgłośni radiowych, takich jak: Radio Rzeszów, Kraków, Olsztyn, Pomorze i Kujawy czy Radio Katowice. Część naszej publiczności już je znała właśnie z anteny Radia Rzeszów, pozostałych przywiodła na koncert być może ciekawość i na pewno osoba Artura i chęć skonfrontowania jego obecnych dokonań artystycznych. W przekazie tekstowym, utwory odnosiły się właściwie do każdego z nas, mówiły o sprawach i problemach, o których każdy mógł powiedzieć „znam to, doświadczyłem, wiem o czym mówisz”. Wszystko oparte na solidnym fundamencie sekcji rytmicznej, dobrej i kompozycyjnie przejrzystej myśli muzycznej podanej w klimacie szczerości i pełnej otwartości w kierunku odbiorcy.
Jakie wrażenia z koncertu odniosła publiczność, to już pozostaje w gestii tych , którzy byli z nami tamtego wieczoru…

instruktor DK Barbara Szlachta

Partnerzy

Skip to content