Kotlina Kłodzka
21 lipca 2021
Wystawa Artystów Ziemi Strzyżowskiej
2 sierpnia 2021

Piknik na sportowo, na wesoło

25 lipca br. na placu obok strzyżowskiego Domu Kultury „Sokół” odbył się Piknik Wakacyjny, którego głównym celem było zapewnienie mieszkańcom Gminy Strzyżów aktywnego, pełnego atrakcji wypoczynku okraszonego zabawą i sportem.

Podczas imprezy głównym punktem były zabawy i konkursy przygotowane przez animatora Grzegorza, który z niebywałą energią i właściwym sobie poczuciem humoru z każdą minutą zachęcał do aktywności coraz większą liczbę dzieci a w końcu również dorosłych. Punktem kulminacyjnym zabaw było odpalenie wielobarwnych rac dymnych, które wywołały zachwyt wśród najmłodszych.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały służby mundurowe, których obecność podczas naszych imprez zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pojawili się funkcjonariusze zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy znajdujący się na wyposażeniu wozów bojowych, każdy mógł spróbować swoich sił w podawaniu wody z węży strażackich oraz porozmawiać ze strażakami o ich trudnej i odpowiedzialnej służbie. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie szkolili „małych rajdowców” na przygotowanych uliczkach mobilnego miasteczka oraz umożliwili najmłodszym zwiedzanie wnętrza swoich radiowozów. Młodzi Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna „Słowik” oprócz prezentacji wspaniałego sprzętu i umundurowania urządzili pokaz udzielania podstawowej pomocy w nagłych wypadkach oraz użycia broni palnej.

O to, aby na pięknych dziecięcych twarzyczkach powstały małe dzieła sztuki a włoski nabrały tęczowych barw zadbały niezastąpione Bibliobabki, których stoisko było jednym z najbardziej obleganych podczas Pikniku. Dzięki uprzejmości Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie dowoli można było korzystać z kolorowych, ogromnych dmuchańców oraz rozegrać partię mini-golfa. Nie mogło zabraknąć również stoiska przygotowanego przez Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej, gdzie biorąc udział w konkursach i zabawach można było nie tylko wykazać się wiedzą historyczną ale również zdobyć mnóstwo atrakcyjnych gadżetów. Dopełnieniem przygotowanych atrakcji była Strzyżowska Kolejka Kołowa, która do samego wieczora, z niestrudzonym Markiem-kierowcą, przemierzała strzyżowskie ulice.

Przygotowane zostały również stoiska wystawienniczo-handlowe, które zachęcały odwiedzających by przystanąć chociaż na moment i zachwycić się przepięknymi rękodziełami wykonanymi przez Jadwigę Żarek i Annę Grabiec.

Ostatnim elementem Pikniku Wakacyjnego była zabawa taneczna z zespołem EXPERT MUSIC, która również cieszyła się dużym zainteresowaniem ale już nieco starszych mieszkańców naszej Gminy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc przy realizacji naszego wydarzenia, przede wszystkim Stowarzyszeniu Bezpieczny Powiat, który również miał swój udział w przygotowywanych pokazach OSP Strzyżów, Jednostki Strzeleckiej 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna „Słowik” oraz udostępnił miasteczko mobilne do współpracy z policją. Serdeczni14e zapraszamy na kolejne przedsięwzięcia kulturalne, które odbędą się w sierpniu, a będą to m. in. „Strzyżów in Rock (07.08), Noc Muzeów i Bieg Tropem Wilczym (15.08), Strzyżowskie Święto Plonów (22.08) oraz wydarzenie pn. „Póki my żyjemy” 929.08). Do zobaczenia!

Anna Słowik-DK

Partnerzy

Skip to content