Nabór balet
9 sierpnia 2021
Pierwsze kroki z muzyką
16 sierpnia 2021

Po rocznej przerwie powraca – Strzyżów In Rock

7 sierpnia br. na placu DK odbyła się szósta już edycja koncertu pn. “Strzyżów In Rock” organizowana przez Burmistrza Miasta Strzyżowa oraz Dom Kultury “Sokół” w Strzyżowie. W sobotni wieczór pod sceną zgromadzili się liczni fani hard rocka, metalu, czy haevy metalu i rock’n’rolla. Tradycyjnie już, w świat mocnych brzmień słuchaczy wtajemniczała prowadząca – Agata Skiba – instruktor dziecięcego tańca ludowego w DK “Sokół”, Dyrektor GOK we Frysztaku.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Bartek “Kufel” Matłosz, laureat plebiscytu “Werbel 2020” organizowanego przez Polskie Radio Rzeszów. “Debiut”, jak sam tytuł wskazuje, to jego debiutancka płyta. Ten młody artysta porwał publiczność muzyką z pogranicza rocka, popu i reagge.“Kufel” jest na progu swojej kariery, która rozkwita w zawrotnym tempie. Coraz więcej koncertów i wystąpień obfituje w swobodne poruszanie się na scenie i świetną relację z publicznością. Jego brzmienie i zabawa muzyką to powiew świeżości, który daje jego wielbicielom wiele fanu.

Następnie zagrał założony w 2020 roku zespół “Liver”. Grupa muzyków dała się poznać łącząc klasycznego rocka z bluesem, country oraz funky, dając publiczności kawał dobrej muzyki. Warto dodać, że niedawno do składu dołączył 15-letni, utalentowany gitarzysta. Mimo krótkiego stażu zespół ma świetny kontakt z publicznością. Zarażają dobrym dźwiękiem i wzbudzają sympatię prostotą brzmienia i zabawą muzyką.

STEEL VELVET

Wśród zaproszonych na tegoroczny koncert gości nie mogło zabraknąć wszystkim dobrze znanej i lubianej grupy “Steel Velvet”, która zawsze zapewnia widowni spory zastrzyk rasowego hard rocka oraz wyrzut endorfin, bo przy ich muzyce po prostu nie da się stać w miejscu. Powstały pod koniec 2008 roku w Strzyżowie zespół ma już na końce nie jeden sukces, a przez dziennikarzy został słusznie okrzyknięty “Nową nadzieją polskiego hard rocka”, co zdecydowanie udowodnili w sobotni wieczór. Mogą się pochwalić koncertowaniem u boku takich sław jak “Budka Suflera”, “Turbo”, czy chociażby “TSA”. Fonograficznym sukcesem stał się album “Chwila” oraz “Live”, które na kanałach streamingowych zyskują coraz więcej wyświetleń.

Gwiazdą wieczoru był zespół “TSA” czyli “Tajne Stowarzyszenie Abstynentów” w składzie Michalski, Niekrasz i Kapłon. Prekursorzy heavy metalu, a zarazem klasycy tego gatunku mają za sobą ogrom zagranych koncertów i niesamowite doświadczenie, co dało się odczuć podczas występu dla naszej Publiczności. Ich ciężkie brzmienia przyciągnęły do Strzyżowa rzeszę fanów, którzy przeboje bandu znają na pamięć. “TSA” to zespół z historią, którą każdy prawdziwy miłośnik ma w głowie i mimo wszystko dalej trwa przy idolach. Muzycy na swoim koncie mają liczne osiągnięcia fonograficzne począwszy chociażby od “Live”, który był ich pierwszym albumem koncertowym, po “TSA”, “Spunk!”, “Rock’n’Roll” i wiele, wiele innych.

Podsumowując, wieczór obfitował w niesamowite wrażenia muzyczne. Scena wrzała razem z widownią. Fani oklaskiwali, śpiewali przeżywali wraz z artystami, a po koncercie został niedosyt i tęsknota do kolejnej, siódmej edycji Strzyżów In Rock. Zatem, przez cały ten rok “Niech rock będzie z nami!”.

Karolina Hart – DK

fot. K.Strzępek

Partnerzy

Skip to content