które przygotowało wieniec o symbolice religijnej, w kształcie Krzyża, na którym widnieje serce z cierniową koroną. Jest on wyrazem podziękowania za obfitość tegorocznych zbiorów.
KGW Dobrzechów
przygotowało wieniec w kształcie korony symbolizującej władzę i potęgę Matki Bożej Królowej Polski o dwunastu ramionach, które są odpowiednikiem miesięcy w roku.
ZPiT Kłosowianie
działający przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, wykonał wieniec składający się z dwóch części: Kielicha z Hostią oraz podstawy w kształcie ściętego stożka, które są symbolem czci dla eucharystii oraz przemienienia ciała i krwi Chrystusa w chleb i wino.
Stowarzyszenie Złoty Kłos Strzyżów
wieniec przedstawia ołtarz z obrazem Matki Boskiej niepokalanej, natomiast na rewersie widnieje sylwetka Ojca św. Jana Pawła II z osławionym przesłaniem „Niech stąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi.”
OSP Strzyżów
symbolika tego wieńca jest mocno związana z „profesją” twórców. Kształt studni , czyli źródła wody potrzebnej każdemu człowiekowi do życia, jest także symbolem źródła wody potrzebnej do gaszenia pożarów.
Polski Związek Emerytów Strzyżów
ponownie wieniec z wizerunkiem św. Jana Pawła II w roku przypadającym na setną rocznicę Jego urodzin oraz na rewersie wizerunek Matki Bożej wraz ze słowami „Totus Tuus”
KGW i OSP Wysoka Strzyżowska Górna
grupa swojej pracy nadała kształt kosza, który symbolizuje obfitość, a w nim dary ziemi takie jak: chleb, warzywa i owoce.
KGW Wysoka Strzyżowska Dolna
ponownie wieniec o symbolice religijnej, a mianowicie w formie krzyżą uwitego z pszenicy, owsa i jęczmienia, przyozdobionego kwiatami.
OSP Zawadka
i tu widzimy krzyż, niejako wyrastający w polu, otoczonego kłosami jęczmienia, który jest jednym z najstarszych gatunków zboża. Pod krzyżem zaś symbole wina i chleba, czyli gałązka winorośli oraz tradycyjnie upieczony bochen. Wieniec ten wykonano z ziół, zbóż oraz słomy plecionkowej, z której słynie Zawadka.
Dziecięca grupa wieńcowa Zawadka
wieniec wykonany przez dzieci posiada mocną symbolikę. Jest dwustronny – na awersie znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej, natomiast na rewersie lilie św. Antoniego, uznanego patronem i opiekunem dzieci. Nieprzypadkowo wybrano tematykę wieńca - 15 sierpnia obchodziliśmy 100 – lecie Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”, w której do zwycięstwa poprowadził wojsko Józef Piłsudski, związany z Ostrą Bramą w Wilnie.
Młodzieżowa Rada Sołecka Żarnowa
wieniec w kształcie dzbana wykonany został z kłosów owsa, jęczmienia, pszenicy oraz ozdobiony kwiatami. U podstawy wieńca znajduje się obraz Matki Bożej w koronie.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Żarnowa
praca tej grupy przedstawia Hostię zwieńczoną krzyżem, jest więc kolejną propozycją wieńca o wymowie religijnej.
Grupa wieńcowa Za Wisłokiem
kolejny dwustronny wieniec o tematyce sakralnej. Z jednej strony wizerunek Matki Bożej Miłosiernej, z drugiej zaś krzyż. Jest on podziękowaniem za tegoroczne zbiory.
KGW Czudec
podobnie jak znaczna większość wieńców, tak i ten odnosi się do symboliki religijnej. Kielich z Hostią, bo taką nadano mu formę, został wykonany z czterech rodzajów zbóż.
Grupa wieńcowa MGP z Twierdzy
przedstawia Krzyż Virtuti Militari, czyli symbol narodowy. Także i ta praca posiada dwa wizerunki. Na awersie znalazło się godło Polski, natomiast na rewersie logo jednostki OSP w Twierdzy.
KGW Połomia
wieniec posiada formę korony, do wykonania której użyto pszenicy, owsa oraz jęczmienia ozimego. W sercu korony znalazł się chleb oraz winorośl – symbole ciała i krwi Chrystusa. Całość kompozycji zdobią kwiaty, zboża oraz bukszpan
KGW z Markuszowe
ostatni zaprezentowany wieniec przedstawiał ołtarz – stół Pański, na którym znalazły się: kielich z Hostią, księga, chleb oraz świecznik. Praca ta jest symbolem wzniesienia darów do Boga Ojca. Do wykonania wieńca użyto kłosów zbóż, prasowanej słomy a także kwiatów.