Występ finałowy – „Polonez z Siemaszką”
6 listopada 2021
Akademia Małego Geniusza
10 listopada 2021

Spektakl „TAŃCZ MNIE. COHEN”

Muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak SuzanneSo long, Marianne czy Hallelujah, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko… Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.

Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.

Czas trwania: 80 min

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa oraz innych uczestników spektaklu teatralnego „Tańcz Mnie. Cohen” prosimy o wypełnienie niniejszego oświadczenia, które wraz z ważnym biletem będzie warunkiem wstępu w/w imprezę.link do oświadczenia:

Partnerzy

Skip to content