“Taki cud i miód”
27 marca 2021
II Ogólnopolskim Konkurs Chórów On-line „O Crux Ave“ Wysoka 2021.
8 kwietnia 2021

„Śpiewaj razem z nami” – finał

 

30. Jubileuszowy Podkarpacki Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami”

 

   To bodaj najstarszy Festiwal wokalny w Przemyślu. Strzyżowski Dom Kultury Sokół, od wielu lat uczestniczył w tych eliminacjach, wystawiając swoich reprezentantów, nierzadko z bardzo dobrymi efektami.

   Centrum Kulturalne w Przemyślu zrealizowało tegoroczną Jubileuszową edycję, po rocznym oczekiwaniu. Wszyscy bowiem uczestnicy zgłoszeni przez swoje placówki w 2020 roku, zostali przeniesieni do udziału w Festiwalu w 2021 roku.

W marcu bieżącego roku okazało się, iż pandemia w dalszym ciągu skutecznie uniemożliwia bezpieczną realizację konkursu, w związku z tym organizatorzy zdecydowali się na eliminacje uczestników na podstawie nagrań.Nagraliśmy więc piosenki w wykonaniu naszych reprezentantów w formacie mp4, a byli to: Oliwia Ziobro, Aleks Moskal, Kinga Jurasz oraz Kacper Sienkowski.

Jury wysłuchało i obejrzało 84 wokalistów. A wśród nagrodzonych i wyróżnionych ku naszej radości znaleźli się i nasi soliści. I tak w kategorii 10-12 lat, wyróżnienie otrzymał Aleks Moskal.

   W kategorii 13 – 17 lat, laureatką II nagrody została Kinga Jurasz, a Kacper Sienkowski otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim naszym solistom reprezentantom, cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej scenie. Zapraszamy też na stronę internetową naszej placówki, gdzie można ich posłuchać.

Barbara Szlachta – Instruktor DK

Partnerzy

Skip to content