Młodzieżowe Konfrontacje Muzyczne 2016
2 grudnia 2016
Finisaż wystawy # # BEAUTY MARIUSZ BARAN PHOTOGRAPHY & MARTA KWOLEK MAKE – UP ARTIST
13 stycznia 2017

Spotkanie z Mikołajem dla najmłodszych

Jak co roku do strzyżowskiego Domu Kultury zawitał siwobrody pan, ubrany w czerwony, długi płaszcz obszyty białym kożuchem z długą czapką na głowie w tych samych kolorach  z pełną torbą  prezentów dla grzecznych dzieci.  Czy już wiecie o kogo chodzi? Tak to Mikołaj, który jak każdy wie ma swoich pomocników, ale w tym roku był bardzo zajęty wędrówką i w oczekiwaniu na niego Kaja Jacek i Emilka Pieczek, które miały mu towarzyszyć zniknęły. Pani Basia wraz z Mikołajem szukali za choinkami, pod łóżkiem, pytali dzieci zgromadzone na widowni no ale niestety zostały po nich tylko czapki na fotelach. Nagle Mikołaj usłyszał chrapanie, a spod kołdry wyłoniły się jego pomocniczki. Okazało się że w oczekiwaniu na Mikołaja czytały książki i zasnęły. Kiedy słodko spały śniły się im piękne sny o których zaśpiewały, a później pomagały Mikołajowi w wręczaniu prezentów.

Dzieci opowiadały Mikołajowi o swoich marzeniach, o tym co chciały dostać pod choinkę i myślę że w większości Mikołaj dobrze zapamiętał wszystkie marzenia, ponieważ każde dziecko po otrzymaniu prezentu z rąk siwobrodego pana opuszczało scenę z uśmiechem na buzi. Nie zabrakło także prezentów dla samego Mikołaja. Dzieci recytowały wiersze, wręczały wykonane własnoręcznie laurki a jedna z dziewczynek na scenie pojawiła się z gitarą by zagrać na niej utwór specjalnie dla Mikołaja. Każdy, bez względu na wiek chciał mieć pamiątkowe zdjęcie z siwobrodym panem i nic w tym dziwnego przecież tylko raz w roku przyjeżdża on z tak daleka by tego jednego dnia wręczać najmłodszym dzieciom prezenty o których marzą.

Mikołaj obiecał, że przybędzie w przyszłym  roku. Piszcie więc drogie dzieci kolejne listy i nie przestawajcie marzyć, bo jak wiecie na pewno marzenia się spełniają.

Anna Furtek – instruktor DK

Partnerzy

Skip to content