Prezentacja wieńców dożynkowych – 2020
17 sierpnia 2020
Taniec towarzyski z DK”Sokół”
25 sierpnia 2020

Stryki i Stryjenki – Pogórzańska Nuta

Pomimo trwającej pandemii Grupa Śpiewacza “Stryki i Stryjenki” działająca od prawie 15 lat przy DK “Sokół” wciąż wyjeżdża i występuje. 9 sierpnia zespół wziął udział w prestiżowym Konkursie Kapel, Śpiewaków i Solistów Ludowych “Pogórzańska Nuta” w Dynowie. Przegląd odbył się w nieco okrojonej formie, jeśli chodzi o udział w nim publiczności, natomiast zespoły nie zawiodły i licznie przybyły do Dynowa. Ogółem w imprezie wzięło udział 25 zespołów i solistów z całego Podkarpacia. Całość wydarzenia była bardzo starannie przygotowana przez organizatorów, a przesłuchania konkursowe stały na bardzo wysokim poziomie. Nasza grupa wystartowała w kategorii a capella. Szczerze mówiąc nie czujemy się zbyt dobrze w śpiewie bez akompaniamentu. Pomimo tego udało nam się zdobyć zaszczytne III miejsce. Chciałoby się więcej, ale i tak cieszymy się się bardzo.
Rok 2020 zapowiada się dla Grupy Śpiewaczej “Stryki i Stryjenki” niezwykle ciekawie. W zespole pojawiły się nowe osoby, nowe stroje i nowy repertuar. Dodatkowo utworzyliśmy męską Grupę Śpiewaczą “Stryki”, która będzie wykonywać stare, zapomniane pieśni w formie a capella.
Przed nami jeszcze ok. 5 przeglądów folklorystycznych, a więc życzcie nam powodzenia. Mamy nadzieję, że szczęście nam dopisze i pomnożymy bogatą listę dyplomów i nagród.
Wszystkich miłośników folkloru serdecznie pozdrawiamy – Stryki i Stryjenki

Partnerzy

Skip to content