Wielki piknik w cienu Dębu
23 lipca 2017
Wakacje z kulturką 2017
10 sierpnia 2017

Strzyżów in Rock – 2017

Rokrocznie, na początku sierpnia na scenie plenerowej Domu Kultury :Sokół” odbywa się koncert pn. „STRZYŻÓW IN ROCK” – jedna z największych przedsięwzięć muzycznych realizowanych przez naszą placówkę. Jak sama nazwa wskazuje impreza ta jest prawdziwą ucztą dla fanów różnego rodzaju muzyki gitarowej, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Od dynamicznych i pełnych mocy riffów charakterystycznych dla hard rocka, heavy metalu oraz rock’n’rolla, po łagodne, ciepłe brzmienia bluesowych i rockowych ballad. Pomysłodawcą koncertu oraz jego głównym realizatorem jest Dominik Cynar, na co dzień realizator dźwięku DK oraz gitarzysta zespołów Steel Velvet i Yellow Horse.

W tym roku, 5 sierpnia odbyła się trzecia już edycja naszego koncertu. Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy rymanowskiej grupy P.A.

G.E. Zespół powstał w 2013 roku. Charakterystyczne dla zespołu są kompozycje oparte na ciężkim brzmieniu gitar i melodyjnych refrenach oraz mocne, czasem dosadne teksty mówiące o sprawach, które są dla słuchaczy niewygodne. P.A.G.E zagrał ponad 100 koncertów w różnych stronach Polski. Ma na swoim koncie także występy na festiwalach w kraju jak i za granicą oraz udział w programie „Must be the music”. P.A.G.E to zespół nieokiełznany i lubi wdzierać się w umysły słuchaczy i pozostawiać tam niezapomniane wrażenia. Obecnie zespół wydał swoją debiutancką płytę pt ”ONLINE”. Grupa występuje w składzie: Jakub Chmiel (wokal) Wojciech Maślany (gitara rytmiczna), Marcin Chodorowski (gitara solowa), Łukasz Tomkiewicz (perkusja) i Adrian „Adik” Jarosz (bas).

Kolejnym zespołem zaproszonym do udziału w STRZYŻÓW IN ROCK była warszawska formacja rockowa SCREAM MAKER. Grupa ta to heavy metalowa maszyna działająca od 2010r. w Warszawie. Dotąd swój obszerny materiał zespół zaprezentował na ponad 200 występach na żywo w Polsce i za granicą. Wśród zespołów, z którymi Scream Maker dzielił scenę znajdują się m. in. Judas Priest, Motorhead, Megadeth, Saxon, czy Slayer. Zespół ma na swoim koncie 3 wydawnictwa – epkę „We Are Not The Same” (2012) i 2 longplay’e. Pierwszy z nich powstał w wakacje 2013r. pod okiem cenionego zagranicznego producenta Alessandro del Vecchio znanego ze współpracy z muzykami Black Sabbath, Rainbow, czy Dio. Był to „Livin in the Past”. W wakacje i jesienią 2015. grupa zarejestrowała ponownie w HEAR Studio w Warszawie po okiem Radosława Kordowskiego, jak również w Ivory Tears Music Work Studio we Włoszech pod okiem Alessandro Del Vecchio, materiał na drugi długogrający krążek zatytułowany „Back Against The World”. Płyta zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje a jej premiera sklepowa miała miejsce w piątek 13 maja 2016 r. Scream Maker od 2014 r. regularnie koncertuje w Chinach oraz organizuje memoriał poświęcony Ronniemu Jamesowi Dio.

Następnie scenę w swe władanie objął zespół, doskonale znany zgromadzonej publiczności – STEEL VELVET – hard rockowa formacja, która powstała pod koniec 2008 roku w Strzyżowie. Obecny skład zespołu to: Paweł Soja (bas/wokal), Dominik Cynar (gitara), Mariusz Belcer (gitara), Robert Ziobro (perkusja). Muzyka grupy to fantastyczne połączenie brzmień z przełomu lat ’70 i ’80. Muzycy czerpią inspirację z klasyków gatunku takich jak Van Halen, Bon Jovi. Grupa zagrała mnóstwo koncertów w klubach całej Polski, na festiwalach i przeglądach, występując u boku takich sław jak Blaze Bayley, Paul Dianno (Ex- IRON MAIDEN), TSA, Mech, Oddział Zamknięty, Budka Suflera czy Dżem. W swoim dorobku fonograficznym  posiada „Demo 2009”, debiutancką płytę „LuZ”, singiel „Zostaw mnie” oraz płytę „Chwila”. Sukcesami, jakimi może poszczycić się Steel Velvet było zajęcie drugiego miejsca za album „Chwila” w Konkursie „Werbel publiczności” realizowanym przez Polskie Radio Rzeszów oraz zdobycie nagrody publiczności w głosowaniu internetowym za piosenkę „Anioł” w Ogólnopolskim Konkursie „Przebojem na antenę 2015”.

Gwiazdą wieczoru był SEBASTIAN RIEDEL & CREE.  Zespół CREE powstał w Tychach w 1993 roku z inicjatywy Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuscha. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. Utwory CREE stylem przypominają muzykę lat 60. i 70. czyli wspaniałe, trafiające prosto w serce połączenie gitarowego, rockowego pazura i leniwego klimatu bluesowego, wypełnione mnóstwem wspaniałych melodii oraz silnych emocji. Dotychczas zespół wydał 9 płyt, koncertując w całym kraju oraz za granicą zdobywa ogromne uznanie. Podczas koncertu w Strzyżowie publiczność mogła wysłuchać znanych utworów  grupy Cree jak choćby „Parę lat”, „Po co więcej mi” czy „Ciemności blask”, ale nie zabrakło także piosenek grupy Dżem „Sen o Victorii”, „Czerwony jak cegła”, „W życiu piękne są tylko chwile”.

„STRZYŻÓW IN ROCK” jest imprezą realizowaną przez DK z wyjątkowym rozmachem. Staramy się zapraszać do współpracy zespoły znane i cenione, które już zapisały się w historii rodzimej muzyki, ale również grupy młodych artystów, którzy dopiero budują swoją markę na polskim rynku fonograficznym. Mamy nadzieję, że nasza impreza na długo pozostanie w pamięci jej uczestników bo na kartach kroniki DK już wpisała się dużymi literami.

DK

Partnerzy

Skip to content