Nabór do ZPiT „Kłosowianie”
1 sierpnia 2018
Dożynki`2018 – Godowa
19 sierpnia 2018

„Strzyżów in Rock” 2018

 

               11 sierpnia br. już po raz czwarty na placu przy strzyżowskim Domu Kultury „Sokół” zgromadzili się miłośnicy dobrej gitarowej muzyki, fani hard rockowych i heavy metolowych brzmień oraz ciepłych bluesowych i rockowych ballad. „Strzyżów in Rock”, bo o tej imprezie mowa, jest największym przedsięwzięciem muzycznym realizowanym w tym roku przez naszą placówkę. Pomysłodawcą, głównym organizatorem a przede wszystkim „dobrym duchem” koncertu jest Dominik Cynar – artysta muzyk, członek zespołów „Yellow Horse” i „Steel Velvet”, realizator dźwięku w strzyżowskim „Sokole”.

Tegoroczną gwiazdą imprezy był zespół LUXTORPEDA, którego utwory to połączenie garażowo – punkowo – rockowych brzmień z głębokimi tekstami mówiącymi o egzystencji każdego człowieka, o ludzkich słabościach, walkach i upadkach. Dotychczas ukazały się cztery albumy Zespołu: „Luxtorpeda”, „Robaki”, „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe to jednak buraki”, „MYWASWYNAS”, dzięki którym Luxtorpeda na trwałe wpisała się w czołówkę zespołów polskiej sceny muzycznej. Podczas niezwykle żywiołowego koncertu można było usłyszeć zarówno utwory z ostatniej płyty Zespołu zatytułowanej „MYWASWYNAS” jak i tak znane utwory jak „Autystyczny”, „Wilki dwa” czy „Hymn”. Niezwykle żywiołowa reakcja licznie zgromadzonej publiczności była wyjątkowym wyrazem uznania dla Zespołu ze jego występ w Strzyżowie.

Podczas czwartej edycji „Strzyżów in Rock” wystąpił również utworzony w 2004 roku w Białymstoku Zespół COCHISE, którego liderem jest Paweł Małaszyński. Muzyka jaką zaprezentował Cochise to połączenie rocka, metalu i grunge’u. Dorobek zespołu, poza debiutanckim demo „9”, obejmują: płyta „Still Alive” (2010 r.), cover Danzig’a „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues” (2010 r.) oraz płyta „Back to Beginning” (2012 r.). 10 lutego 2014 roku premierę miała trzecia płyta, której wydawcą jest Metal Mind. 2 października 2015 roku ukazał się czwarty album Cochise „The Sun Also Rises For Unicorns”, a w marcu tego roku swą premierę miał kolejny album „Swans & Lions”.

Kolejnym zespołem prezentującym swój dorobek na strzyżowskiej scenie był rzeszowski KRUSHER, który zadebiutował w roku 2008 albumem „FORWARD”. W tym samym roku zostało zarejestrowane koncertowe DVD „Krusher Live 2008”. Zespół zagrał prawie 200 koncertów w całej Polsce i za granicą. Muzyka KRUSHER to połączenie heavy metalu i rock’n’rolla, co bardzo dobrze sprawdza się na koncertach. Obecnie zostały ukończone prace na dwoma nowymi utworami przeznaczonymi do produkcji teledysku: „Solvent” i pierwszy polskojęzyczny utwór; „Ogień”. KRUSHER’a charakteryzuje mocne uderzenie i pozytywny przekaz na scenie.

Do udziału w koncercie zaproszony został również zespół ROCKAWAY – Heavy-roll-big-beatowcy z Rzeszowa nawiązujący w swej twórczości do najlepszych tradycji rocka z lat 70-tych i 80-tych. Zespół ma na swoim koncie cztery płyty. Pracują nad kolejnymi i nadal grają koncerty.

Podczas koncertu nie zabrakło również naszych rodzimych akcentów a to za sprawą młodego strzyżowskiego solisty występującego pod pseudonimem KUFEL, który w swojej muzyce łączy hip hop z elementami akustycznego rocka. Na swoim koncie ma już kilka koncertów na terenie woj. podkarpackiego i 3 autorskie single nagrane z teledyskami, które cieszą się w internecie dużą popularnością.

Rokrocznie sierpniowy koncert cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników rockowych brzmień. To właśnie niesłabnące zainteresowanie „Strzyżów in Rock” oraz płynące do organizatorów pozytywne komentarze i prośby o „więcej” są dla nas motorem napędowym, który motywuje nas do coraz śmielszych planów na przyszłość i realizacji 5. edycji z jeszcze większym rozmachem. Do zobaczenia za rok, plac DK, początek sierpnia J

 

 

Anna Słowik-DK

Partnerzy

Skip to content