Wystawa prac sanockiego artysty Zdzisława Twardowskiego
23 lipca 2019
Strzyżowskie Święto Plonów – Dożynki`2019
20 sierpnia 2019

Strzyżów in Rock ‘2019

Zespól KOBRANOCKA

3 sierpnia br. odbyła się piąta już edycja koncertu „Strzyżów In Rock”. Podobnie jak w latach ubiegłych na placu Domu Kultury „Sokół” zjawili się miłośnicy dobrej muzyki gitarowej, fani hard rocka, heavy metalu oraz rock’n’rolla.

fot(1) Zespół Hrabia podczas koncertu STRZYŻÓW IN ROCK,03.08.2019;A. Łapkowski

Imprezę rozpoczął występ podkarpackiego zespołu Hrabia wykonującego muzykę określaną mianem horror punku. Następnie na scenie pojawił się folk metalowy – zespół Diaboł Boruta wykonujący żywą, skoczną muzykę opatrzoną tekstami zaczerpniętymi z twórczości polskich, białoruskich i ukraińskich poetów – zarówno tych dawnych (znajdzie się tu Epos Tuwima czy Leśnik Bohdanowicza), jak i współczesnych.

Wśród zaproszonych do udziału w tegorocznej edycji naszego wydarzenia znalazł się również poznański zespół CETI – bez wątpienia jedna z najbardziej zasłużonych grup na polskiej scenie metalowej, której początki sięgają końca lat 80. Liderem zespołu i założycielem jest Grzegorz Kupczyk były członek zespołu Turbo. Zespół ma na swoim koncie wiele płyt i zapisów z koncertów, które zbierają same znakomite recenzje. Gościli na wielu festiwalach takich jak np. ” Very’Eavy” w Holandii, Rock Metal Fest w Warszawie czy też Przystanek WOODSTOCK w Kostrzynie nad Odrą.

Gwiazdą tegorocznego wydarzenia był zespół KOBRANOCKA, legenda rocka lat 80-tych. Początki grupy sięgają właśnie roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek

fot(3) Zespół CETI podczas koncertu STRZYŻÓW IN ROCK,03.08.2019;A. Łapkowski

Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły także składanki – „Gold”, „Koncert” i „The Best Of…” w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta „Spox”. Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe festiwale medialne: Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin. Podczas koncertu w Strzyżowie usłyszeliśmy największe przeboje Kobranocki: „Kocham Cię Jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Hipisówka” czy „List z pola Boju”.

DK

Partnerzy

Skip to content