Spotkanie warsztatowe KGW cz.4
13 listopada 2017
Strzyżowski Teatr “Prima Aprilis” – “Ożenek” – na BIS
27 listopada 2017

Strzyżowski Teatr „Prima Aprilis” w Giedlarowej

18 listopada br. Strzyżowski Teatr „Prima Aprilis” wystąpił podczas Jesiennych Spotkań z Teatrem odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk w Giedlarowej. Grupa zaprezentowała spektakl „Męczeństwo Piotra Ohey’a” Sławomira Mrożka w reżyserii Roberta Chodura. Jest to już piąty występ „Prima Aprilis” na scenie Ośrodka w Giedlarowej. Wśród dotychczas prezentowanych spektakli oprócz wspomnianej jednoaktówki Mrożka znalazły się kolejno: „Moralność Pani Dulskiej”, „Garbus”, „Pre-lekcje” i „Świętoszek”.

   Premiera „Męczeństwa Piotra Ohey’a” w wykonaniu naszego rodzimego Teatru odbyła się 4 czerwca 2016 roku. Jest to znakomita farsa ukazująca typową mieszczańską rodzinę: Piotra Oheya (Zbigniew Adamczyk), jego żonę (Karolina Ćwiąkała) oraz trójkę dzieci (Aleksandra Urban, Karolina Wójcik, Aleksandra Czurczak). Ich uporządkowana codzienność zostaje niespodziewanie zburzona przez Urzędnika (Aleksandra Korabiowska), Poborcę podatkowego (Gerard Socha), Sekretarza protokołu dyplomatycznego z Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Renata Turoń) Naukowca (Stanisław Pytko) i Szefa trupy cyrkowej (Anna Fąfara – Iskra). Pojawia się również Stary Myśliwy z Syberii (Bronisław Lechowicz) uosobienie sowieckiego totalitaryzmu.

Podczas Jesiennych Spotkań z Teatrem w Giedlarowej zaprezentowali się również młodzi artyści działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku w musicalu „Mamma Mia” i mielecki „Teatr Rozmaitości” funkcjonujący przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu z dwoma spektaklami: „Rozmowy przy wycinaniu lasu” w reżyserii Janusza Pacholca oraz sztuką „Ciotka” w reżyserii Jadwigi Klaus. Dzięki doskonałej organizacji Jesiennych Spotkań z Teatrem, niezwykle życzliwej publiczności i wspaniałej atmosferze panującej podczas imprezy występy w Giedlarowej są zawsze wyjątkowym przeżyciem dla naszych aktorów. 

tekst: AS, fot:K.Płoszaj

Partnerzy

Skip to content