Wakacje z kulturką 2017
10 sierpnia 2017
Muzyczne zakończenie lata – Pudzian Band
26 sierpnia 2017

Strzyżowskie Świeto Plonów – 2017

Jak co roku, Gmina Strzyżów i strzyżowski Dom Kultury „Sokół” zapraszają na obchody tradycyjnego Święta Plonów. 20 sierpnia, na placu obok DK odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych, występy zespołów folklorystycznych ze Strzyżowa i Rymanowa. Gwiazdą wieczoru będzie Tadeusz Woźniak wraz z zespołem.
Zwieńczeniem wydarzenia będzie zabawa taneczna z zespołem Awangarda

Tadeusz Woźniak –  Muzyk, kompozytor i wokalista. Urodził się 6 marca 1947 roku w Warszawie.Jest autorem muzyki do kilkuset piosenek, inscenizacji teatralnych oraz do kilkudziesięciu przedstawień telewizyjnych, programów poetyckich i filmów.Piosenki z jego muzyką śpiewali między innymi: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki,Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak-Woźniak,Krzysztof Majchrzak czy węgierska grupa Locomotiv GT.

Przez dwa lata uczył się w szkole muzycznej. Nauczycielka w klasie skrzypiec odkryła w nim nieprzeciętne zdolności ruchowe i taneczne – po czwartej klasie próbował szczęścia w szkole baletowej. Publiczne występy zaczął od poloneza w Sali Kongresowej. Uczniowie brali udział w operach, baletach, statystowali w teatrach. Wśród jego koleżanek były między innymi Małgorzata Potocka i Zofia Rudnicka. Tadeusz Woźniak do dziś lubi balet klasyczny, woli go jednak podziwiać, niż tańczyć.

„Szkoła nie była ideologiczna, lecz artystyczna – wspomina artysta. – Mieliśmy kontakt ze sztuką. Nikt nie chciał stamtąd odchodzić, dopiero ja pierwszy. Dyrektor próbował mnie zatrzymać. Uważałem jednak, że to nie jest zawód dla mnie.”

Trafił do… technikum elektrycznego. Wtedy również zaczął grać na gitarze. Pierwszych chwytów nauczyła go siostra. Grał głównie dla siebie, choć nie odmawiał występów na uroczystościach szkolnych. Po szkole średniej stanął przed kwestią wyboru dalszej drogi życiowej. Zadania nie ułatwiał mu spory rozrzut zainteresowań. Ostatecznie związał się ze środowiskiem raczkującego polskiego rocka. Można by rzec „Na dobre i złe”. Tak zatytułowany był pierwszy radiowy przebój zespołu Dzikusy, który zaprosił go do współpracy. Od tego też czasu – pierwszej Radiowej Giełdy Piosenki w 1966 roku – można datować sukcesy artysty. Początkowo występował pod pseudonimem Daniel Dan. Menedżer Dzikusów uznał bowiem, że prawdziwe personalia Tadeusza Woźniaka są jak na artystę mało atrakcyjne.

ZABAWA TANECZNA z zespołem AWANGARDA,

AWANGARDA to paczka zgranych przyjaciół, a w zespół połączyła nas wspólna pasja i radość, jaką sprawia nam praca artystyczna. Nasz żywioł to emocje, szał, adrenalina i nieskończony pociąg do muzyki.

 

Partnerzy

Skip to content