V Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniorów ,,BO RADOŚĆ JEST W NAS
30 września 2018
Tolerancja i solidarność
20 października 2018

Sukces zespołu Kłosowianie

 

Koniec września przyniósł Zespołowi tańca tradycyjnego Kłosownianie, kolejny powód do dumy.Zwycięstwo w kategorii zespołów folklorystycznych w przeglądzie amatorskiej twórczości artystycznej seniorów pod hasłem przewodnim „Bo radość jest w nas”, stanowi dowód aprobaty szerokiego grona odbiorców dla działalności Zespołu Kłosowianie w obszarze regionalnego folkloru. 

Już po raz kolejny w Stalowej Woli zostały zorganizowane obchody dni seniora, które angażują najstarszych przedstawicieli społeczeństwa w różnorodne aktywności o charakterze kulturalnym. W ciągu 4 dni przeprowadzono liczne pokazy, konkursy, prezentacje, imprezy taneczne, a także przeglądy.

W przeglądzie amatorskiej twórczości artystycznej seniorów wzięło udział 30 uczestników: zespoły folklorystyczne, soliści oraz chóry. Tak duża konkurencja nie przeszkodziła jednak Zespołowi Kosowianie na zdobycie 1 miejsca w swojej kategorii. Na uwagę zasługuje również fakt, iż członek Zespołu Kłosowianie Pan Kazimierz Wiśniowski, zdobył 1 nagrodę w kategorii solistów/instrumentalistów. Jak wiadomo, specyfika Zespołu Kłosowianie  polega na współdziałaniu przedstawicieli różnych pokoleń w obszarze wspólnych pasji. W stalowowolskim przeglądzie w znacznej mierze wzięli udział reprezentanci senioralnej frakcji zespołu, którzy dali wyraz temu, że wiek nie musi stanowić bariery w prezentacji tańca oraz muzyki folklorystycznej na wysokim poziomie.

Strzyżowscy seniorzy udowadniają, że „Radość jest w nich”, zgodnie z hasłem przewodnim stalowowolskich obchodów dni seniora. Pasja, zaangażowanie i wytrwałość, a także chęć do działania, sprawiają, że bycie seniorem nie oznacza  stagnacji i marazmu.

Partnerzy

Skip to content