Finisaż wystawy # # BEAUTY MARIUSZ BARAN PHOTOGRAPHY & MARTA KWOLEK MAKE – UP ARTIST
13 stycznia 2017
Spotkania warsztatowe z KGW
9 lutego 2017

Teatr „Kurtyna” w na scenie strzyżowskiego „Sokoła”

W sobotni wieczór 28 stycznia br. na deskach Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie gościł Teatr dramatyczny Kurtyna z Dębicy. Na trwałe wpisany jest on w kulturalną przestrzeń. Aktywnie działał do roku 1969. Parokrotnie reaktywowany zawieszał swoją działalność, teraz wystartował ponownie. Tworzy go grupa amatorów i miłośników teatru, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studentów, pracowników dębickich instytucji.

 

Nasi widzowie mieli okazję zobaczyć w ich wykonaniu  „Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca” wg. Aleksandra Fredry. Reżyserem sztuki jest dobrze znany strzyżowskiej publiczności Robert Chodur związany z Teatrem Prima Aprilis jak również aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa. Aktorzy z Dębicy w mistrzowski sposób wcielili się w postacie z komedii Fredry, który przedstawia miłość jako wielką, prawdziwą siłę pobudzającą  ludzi do działania i przynoszącą radość życia. Ten XIX – wieczny pisarz wierzył w potęgę miłości, która według niego jest szczęściem człowieka. Jest radosna, zwieńczona małżeństwem, optymistyczna, ale trzeba o nią walczyć. Historia dwóch panienek: dobrodusznej, łagodnej, naiwnej i uległej Anieli  oraz żywej, energicznej, błyskotliwej i inteligentnej, często korzystającej z ostrego języka – Klary a także starających się o ich względy tonącego we łzach Albina i przystojnego fircyka Gustawa urzekła i rozbawiła naszą publiczność. Nic w tym dziwnego gdyż ich historia była przedstawiona w zabawny i wyjątkowy sposób, który musiał przypaść do gustu nawet najbardziej wytrawnym widzom.

 

Artystom z Dębicy dziękujemy za porcję dobrego humoru a już dziś zapraszamy na kolejny spektakl wyreżyserowany przez Pana Roberta Chodura. Strzyżowski Teatr pracuje już nad kolejną sztuką pt. „Ożenek” wg  Nikołaja Gogola.

Anna Furtek – instruktor DK „Sokół”

Partnerzy

Skip to content