Wakacje z kulturką 2018
13 czerwca 2018
Strzyżowska Kolejka Kołowa – informacja
1 lipca 2018

Teatr w Strzyżowie ma już 10 lat

Miało być i było wyjątkowo dostojnie, podniośle i uroczyście. Na deskach sali widowiskowej Domu Kultury „Sokół” zaprezentowany został „Żywot Jacka Soplicy”, sztuka oparta na „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza. Spektakl przygotowano specjalnie z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 10-lecia działalności Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”.

 

– Udało się nam wystawić sztukę niezwykle trudną i wymagającą –  mówił zaraz po jej zakończeniu reżyser Robert Chodur. Przyznać należy, iż wyzwanie, jakie zostało rzucone amatorskim artystom ze Strzyżowa, od samego początku mobilizowało ich do wytężonej pracy. Tej w ostatnich tygodniach przed premierą było aż nadto. „Osoba reżysera zawsze wymaga od nas więcej i więcej. Ale dzięki temu motywacja i zapał do pracy nie gasną. Co więcej – każdy z naszego zespołu stara się dawać maksimum swoich możliwości”, przyznają jednym głosem sami aktorzy.

 

Galę jubileuszową, prowadzoną przez Wiolettę Drozd radną Rady Miejskiej w Strzyżowie oraz Pawła Bukałę – dyrektora Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, swoją obecnością zaszczyciło wielu wspaniałych gości. Byli wśród nich Robert Godek Starosta Strzyżowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzyżowie Paweł Midura oraz Marta Utnicka, dyrektor Biblioteki w Strzyżowie. Przybyły także delegacje z Rzeszowa i Dębicy. Gratulacje na ręce Roberta Chodura złożył Burmistrz Strzyżowa  Mariusz Kawa, oraz jego zastępca Dagmara Preisner. Statuetkami uhonorowano obecnych aktorów oraz  tych, dla których teatr stanowił jedynie epizodyczną przygodę.

Galeria – fot K.Szaro

DK “Sokół

Partnerzy

Skip to content