„Świeć gwiazdeczko mała, świeć…” – kolędowanie w „Sokole”… i nie tylko
14 stycznia 2019
Spotkanie z autorkami wystawy Aleksandrą Ciepielowską-Tabisz z Sanoka i Anną Munią z Krosna
13 lutego 2019

VIII Międzynarodowy Festiwal Ekumeniczny Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXELISIS DEO”

W dniach 12-13 stycznia br. działający przy strzyżowskim Domu Kultury „Sokół” Zespół Pieśni i Tańca „Kłosowianie” miał przyjemność wziąć udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Ekumenicznym Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXELISIS DEO” w Wetlinie i Cisnej. Jest to koncert solistów, chórów i zespołów śpiewaczych, przedstawicieli Kościoła Rzymskokatolickiego, Greckokatolickiego i Prawosławnego z trzech krajów: Słowacji, Ukrainy, Serbii i Polski.

Przez dwa dni Festiwalu wykonawcy prezentowali kolędy i pastorałki dobrze nam znane, ale też takie, które w Polsce są już zapomniane. Łącznie podczas Festiwalu wystąpiło 39 grup wokalnych. Nagrodę publiczności zarówno w Wetlinie jak i w Cisnej zdobył Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „VESELKA” z Bilgorodu Dniestrowskiego na Ukrainie. Organizatorami imprezy są Pani Halina Rachwalska, Ks.Zbigniew Łuc oraz O. Amadeusz Irzyk.

Podczas Festiwalu Zespół i wystąpił dwukrotnie w Wetlinie a następnie w Cisnej śpiewając najpiękniejsze, nieco zapomniane pastorałki i kolędy. Niezwykła gościnność organizatorów – Parafii Rzymsko-Katolickiej, Zespołu Łopienka, Centrum Kultury i Gminy w Cisnej, sprawia, że wśród uczestników panował prawdziwie radosny nastrój i przyjacielska atmosfera.

Partnerzy

Skip to content