“Męczeństwo Piotra O`heya” Sławomira Mrożka na strzyżowskiej scenie
5 czerwca 2016
Wystawa artystów XVIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego “Niedzica – Łańcut 2016”
22 czerwca 2016

“W jej blasku… jej cieniem”

Trzydziesty kwietnia 2016 roku to był dzień spotkania z poezją Urszuli Rędziniak w Domu Kultury “Sokół” w Strzyżowie, połączony z promocją tytułowego tomiku wierszy.

Wśród zaproszonych gości obecni byli Burmistrz Mariusz Kawa, ks. dr Jan Wolak, koleżanki i koledzy z Kręgu Twórczego Arche, Dyskusyjnego Klubu Książki, współpracownicy z Komendy Straży Pożarnej w Krośnie, zaprzyjaźnieni przedstawiciele różnych instytucji ze Strzyżowa i okolic oraz rodzina.

Tomik “W jej blasku… jej cieniem” jest już kolejnym tomikiem wierszy Urszuli Rędziniak.

Piękne słowa o wierszach w nim zawartych napisali poeci i krytycy literaccy – Nina Opic, Mirosław Welz i Bogdan Dworak – obecni na spotkaniu.

Nie sposób pominąć pięknych ilustracji wykonanych przez Joannę Pawelską, której obrazy również zdobiły poprzednie tomiki.

Poetka, na pytania prowadzącej spotkanie dyrektor DK Jadwigi Skowron, odpowiadała szczerze, ciepło a czasem z humorem.

Oczywiście nie mogło obyć się bez prezentacji wierszy z promowanego tomiku. Do ich czytania Urszula Rędziniak zaprosiła zaprzyjaźnione panie z różnych stron Polski oraz ze Strzyżowa.

Ktoś powiedział, iż poezja żyje naprawdę tylko wtedy, gdy jest czytana na głos – tak było i na tym spotkaniu.

To piękne wydarzenie uświetnił występ solistów ze Studia Piosenki działającego przy DK “Sokół” – Barbary Szlachty, Magdaleny Miązek, Beaty Oliwy, Klaudii Kurpiel oraz Joli i Ernesta Pieczków.

Na zakończenie były serdeczne życzenia, kwiaty i upominki a nawet krótki kabaretowy występ Andrzeja Gugały członka Arche.

Na koniec pozwolę sobie przytoczyć piękny aforyzm ks. Jana Twardowskiego, wspaniałego duszpasterza i poety:”Wierszem można dzielić się jak opłatkiem”. Tą drogą dziękuję Ci Uleńko, że podzieliłaś się z nami swoimi wierszami, życząc Ci równocześnie byś nadal cieszyła nas swoją poezją i zawsze ciepłym, serdecznym uśmiechem.

Sądzę, iż pod tymi wrażeniami i życzeniami podpisali by się wszyscy czytający Twoje wiersze.

Partnerzy

Skip to content