Nabór uzupełniający do grup baletowych.
20 sierpnia 2019
Wystawa i spotkanie autorskie ze Zdzisławem Twardowskim
11 września 2019

Wakacje z kulturką 2019

Warsztaty-twórcze-podczas-Wakacji-z-kulturką

     Rokrocznie instruktorzy strzyżowskiego Domu Kultury „Sokół” przygotowując wakacyjną ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy i okolic starają się aby była ona jak najbardziej urozmaicona i atrakcyjna. Chcemy, aby czas spędzony w naszej jednostce był dla dzieci nie tylko czasem dobrej zabawy ale również pozwalał im na naukę i rozwój już nabytych umiejętności, głównie artystycznych.

Warsztaty-twórcze-podczas-Wakacji-z-kulturką

Dzieci podczas wakacyjnych spotkań z plastyką wykorzystując rozmaite techniki i materiały miały okazję poeksperymentować i wykonać wiele pięknych, oryginalnych i ciekawych prac. Na początek mali twórcy wykonywali małpki z papieru wykorzystując pastele olejne, kredki, mazaki. Następnym zadaniem było dno oceanu z wielobarwnymi rybkami, które „wypływając” poza ramy kartki tworzyły ciekawą, przestrzenną pracę. Ponadto powstały także piękne, wielobarwne kwiaty, które po złożeniu przypominały swym kształtem serce, oryginalne kartki z przestrzennym kubeczkiem lemoniady pełnym pysznych owoców i orzeźwiających kostek lodu, wykorzystując małe talerzyki papierowe i duże kubki plastikowe dzieci stworzyły statki kosmiczne (każdy był jedyny w swoim rodzaju) z pokładu każdego pojazdu machał zielony ludek z innej planety. Talerze papierowe w większym wydaniu posłużyły do wykonania niezwykłych i tajemniczych łapaczy snów. Podczas warsztatów nie zabrakło również malowania na desce, na której Młodzi artyści malowali swoje wymarzone wakacje.

Anna Krok – instruktor DK „Sokół”

Warsztaty-Teatru-musicalowego-podczas-Wakacji-z-kulturką

Również ,,Teatr Musicalowy’’ znalazł swoją rzeszę młodych odbiorców podczas tegorocznych ,,Wakacji z Kulturką’’. Zajęcia odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. Klas od IV-VI oraz od VI wzwyż. Pierwsze zajęcia zostały przeznaczone na przyswojenie zasad pracy w grupie, zabawę, oraz improwizacje. Podczas kolejnych spotkań dzieci rozpoczęły pracę nad rozczytywaniem scenariusza, uczyły się poprawnej dykcji oraz intonacji głosowej. Uczyły się również jak pokazywać emocje, oraz wcielać w różne postacie.

Dzieci wspaniale odnajdują się w świecie teatralnym, ich wyobraźnia nie zna granic, co powoduje iż są swobodni w wykonywaniu zadań aktorskich – przytacza instruktor DK Patrycja Skalska, która była odpowiedzialna za realizację warsztatów pn. ,,Teatr Musicalowy’’.

Warsztaty wokalne Śpiewaj z nami podczas Wakacji z kulturką

Zajęcia wokalne „Śpiewaj z nami”, poprowadziła instruktor Barbara Szlachta, którą od strony technicznej wspomagał Leszek Drygaś. Dzieci jak co roku, prezentowały swoje ulubione piosenki, jak również uczyły się nowych utworów. Zajęcia obejmowały też ćwiczenia poprawnej i pięknej wymowy, tak potrzebnej podczas śpiewu. Warsztaty wokalne odbywające się na scenie sali widowiskowej DK pozwoliły niektórym uczestnikom na przełamanie swojej nieśmiałości, dzieci torowały sobie drogę do wyrażania własnej kreatywności i chęci zaistnienia zarówno w grupie rówieśniczej, jak i na jej tle. Miały możliwość konfrontacji swoich umiejętności wokalnych i ruchowych, oraz sposobów własnej ekspresji.

Barbara Szlachta – instruktor DK „Sokół”

Kolejną naszą propozycją były warsztaty Tańca Nowoczesnego prowadzone przez Adriana Szydełko. Były to zajęcia oparte na zabawie, ale skupiające się na elementach tańców streetowych. To niesamowicie aktywne, dynamiczne, pełne podskoków i zabawy spotkania taneczne, których celem była pomoc w pokonaniu nieśmiałości i dodanie uczestnikom pewności siebie.

Do realizacji „Wakacji z Kulturką” udało nam się zaprosić również Dominikę Zamorską, na co dzień dyrektora Niepublicznego Przedszkola „Krasnale”, która zorganizowała dla najmłodszych zajęcia taneczno – ruchowe z elementami animacji. Spotkania miały na celu zintegrowanie dzieci podczas wspólnej zabawy. Wdrażanie dzieci do rywalizacji zespołowej – nabywanie odporności emocjonalnej oraz wyrabianie ogólnej sprawności fizycznej dzieci z wykorzystaniem zabaw taneczno- ruchowych.

Warsztaty Cyrkowe podczas Wakacji z kulturką

Nowością wśród realizowanych przez nas zajęć były Warsztaty Cyrkowe dla dzieci – spotkania pełne zabawy wypełnione po brzegi kolorowymi rekwizytami, ciekawostkami dotyczącymi pracy prawdziwego cyrkowca, praktycznymi ćwiczeniami i zadaniami dla dzieci m. in. kręcenie talerzykami, żonglerka piłeczkami, chusteczkami, kręcenie poi, chodzenie na małych i dużych szczudłach. Prowadzący podczas zajęć stawiali przed dziećmi wyzwania na ich miarę. Warsztaty realizowane przez firmę „Passio” z Rzeszowa ćwiczą wytrwałość, podnoszą samoocenę, relaksują, wyzwalają radość, uczą systematyczności w działaniu.

Oprócz bogatej oferty zajęciowej przygotowaliśmy również specjalne seanse filmowe w Kinie Strzyżów oraz zorganizowaliśmy przejazdy odnowioną Strzyżowską Kolejką Kołową.

 

 

DK

Partnerzy

Skip to content