Igraszki z Diabłem
20 maja 2024
„STRACHY PODKARPACIA”
10 czerwca 2024

Wakacje z kulturką 2024

phone

Zapisy

pod nr telefonu 17 2761 258, wew. 37 do 20 czerwca br.

Zajęcia z dogoterapii

dla najmłodszych Zajęcia poprowadzi Zbigniew Koznar. W trakcie spotkania dzieci wzbogacą swoje wiadomości na temat życia psów, poznają rolę, jaką może pełnić pies w społeczeństwie np. terapeuta. Zapoznają się z potrzebami psów, ich zachowaniem  i „mową ciała” czyli sposobem, w jaki okazują swoje emocje: strach, agresję, chęć zabawy. Prowadzący zwróci uwagę na właściwe nawyki w kontaktach z psem oraz opiece nad nim. Podkreśli pozytywną postawę człowieka wobec zwierząt.  Dzieci będą mogły pobawić się z psami, rzucać im zabawki, głaskać je i czesać szczotką, przechodzić ”pod przeszkodą” –brzuchem psa. Dla niektórych dzieci spotkanie z psem będzie okazją do przełamania lęku przed zwierzętami, a dla wszystkich uczestników wspaniałą lekcją. Zajęcia trwają po pół godziny i są dla 15 osobowych grup.

5 lipca godz. 10.oo- 11.oo
10 lipca godz. 12.oo – 13.oo
24 lipca godz. 10.oo – 11:oo


Warsztaty filmowe

W dobie miniaturyzacji i rozwoju technologii wszystko czego potrzeba do rozpoczęcia przygody z filmowaniem jest w telefonie i twojej wyobraźni. Autor i prowadzący warsztaty Marcin „Rompey” Rąpała z wykształcenia Organizator Produkcji Filmowej i TV od 2014 stworzył setki materiałów filmowych. Podczas warsztatów wspólnie z instruktorem uczestnicy stworzą film na wybrany temat. Prowadzący przekaże podstawową wiedzę na temat własnych treści od podstaw, z użyciem bezpłatnych aplikacji oraz sposobów promocji treści w internecie. Tematem którego nie może zabraknąć na warsztatach jest także hejt w internecie i sposobach jak sobie z nim radzić.

2, 9, 16, 23 lipca 10.oo – 12.oo (dzieci w wieku od 10 lat – wzwyż)


Ziołowe warsztaty kulinarne

Wspólne gotowanie buduje więzi pomiędzy uczestnikami warsztatów, uczy nowych umiejętności, pozwala na poznawanie ukrytych zdolności, świetnie wpływa na rozwój motoryczny, ucząc równocześnie dokładności. Nauka przez wspaniałą zabawę to główny cel warsztatów. Uczestnicy poznają również możliwości wykorzystania ziół z przydomowego ogrodu w kulinariach oraz ich prozdrowotne właściwości. Charakterystyka warsztatów: Zajęcia polegają na na przygotowaniu deseru na zimno na bazie jogurtu , miodu, świeżych owoców i ziół oraz pieczeniu ziołowych ciasteczek z ciasta francuskiego. Po wykonaniu deseru i ciasteczek uczestnicy degustują przygotowane własnoręcznie smakołyki.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat. Maksymalna ilość w grupie wnosi 15 osób. Czas trwania warsztatów 2,5 godz. Koszt warsztatów 45 zł/os. Uczestnicy we własnym zakresie zapewniają sobie fartuszek ochronny.

Prowadzenie AnnaLuzar

17 lipca 10.oo-12.oo


Śpiewaj razem z nami

to oferta dla dzieci od 7 lat wzwyż. Na zajęciach będzie można zaprezentować swoje ulubione piosenki oraz nauczyć się nowych. Zajęcia będą również obejmować rytmiczne, zabawy słowem ćwiczące dobrą wymowę oraz ćwiczenia oddechowe doskonalące technikę śpiewania.

Prowadzenie Barbara Szlachta

1, 3, 8, 10 lipca godz. 10.oo-11.oo (dzieci od 7 – 10 lat)
11.oo – 12.oo (dzieci od 11 lat – wzwyż)


Warsztaty edukacyjne

obejmują dwa tematy, gdzie za pomocą slajmów, prostych doświadczeń przybliżymy dzieciom temat chmur i kosmosu. Zajęcia mają na celu pobudzenie motoryki małej, percepcji wzrokowej, dotykowej, a także węchowej. Zajęcia Chmurkowe a w nich: Rosnące slime, Roztapiające figurki. Zajęcia kosmiczne a w nich: Galaxy slime,
Kolorowa kosmiczna woda.

Prowadzenie LADY PANDA

19, 26 lipca godz. 10.oo – 12.oo


Warsztaty umuzykalniające

to fajna zabawa z muzyką dla dzieci w wieku od 5-10 lat. Zajęcia te rozwijają wyobraźnie, uczą poczucia rytmu Lekcje umuzykalniające mają służyć nie tylko oswajaniu z muzyką, ale również, a nawet przede wszystkim budowaniu więzi między dziećmi przy pomocy dźwięków.

Prowadzenie Leszek Drygaś

15, 22, 29 lipca godz. 10.oo – 11.oo


Warsztaty twórcze

to zajęcia skierowane dla dzieci w różnym wieku, które lubią poznawać nowe techniki plastyczne i pracować ze zróżnicowanymi materiałami. Warsztaty rozwijają sprawność manualną oraz rozbudzają wyobraźnię a także dostarczają radości z tworzenia dzieł wykonanych we własnym niepowtarzalnym stylu. Dla najmłodszych jest to również doskonała okazja do nauki pracy w grupie, współpracy z innymi dziećmi w różnym wieku, a także nauka dzielenia się z innymi otrzymanymi materiałami Podczas zajęć (5 lipca
o godz. 11.oo) odbędzie się spotkanie z Panią Edytą Bieryło pracownikiem Punktu Konsultacyjno –Informacyjnego ds. Uzależnień w Strzyżowie, która przybliży dzieciom temat bezpieczeństwa w sieci. Psychoedukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych zagrożeń. Zagadnienia, które będą poruszane to ochrona przed zagrożeniami. Nietykieta- zasady dobrego wychowania wwirtualnym świecie, krytyczne myślenie.
Prowadzenie Anna Krok

5 lipca godz. 11.oo – 12. 30
12 lipca godz. 10.00 – 11.30


Taniec Nowoczesny

doskonale rozwija wszystkie grupy mięśni, poprawia motorykę ciała i nadaje mu gibkości i elastyczności. Dzięki tym zajęciom dzieci i młodzież ukształtują prawidłowo sylwetkę i postawę, poprawią swoją kondycję oraz będą miały możliwość wyzwolić drzemiącą w nich energię. Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazję opracować krótką choreografię.
Prowadzenie Paulina Irzyk

4, 11 lipca godz. 10.oo – 11.oo


Zajęcia taneczno – ruchowe

Na zajęciach dzieci zapoznają się z podstawowymi krokami tańca współczesnego oraz będą uczestniczyć w rozwijającym wachlarzu swobodnych ruchów improwizacjach tanecznych. Wykorzystywane będą również atrakcyjne dla dzieci zabawy i gry ruchowe w celu wspierania całościowego rozwoju psychomotorycznego.

Prowadzenie Iwona Bocoń


18, 25 lipca godz. 10.oo -11.oo

Kino

2 lipca godz.12.oo – szczegóły wkrótce
9 lipca godz. 12.oo – szczegóły wkrótce
12 lipca godz. 12.oo – szczegóły wkrótce
16 lipca godz. 12.oo – szczegóły wkrótce
19 lipca godz. 12.oo – szczegóły wkrótce
23 lipca godz. 12.oo – szczegóły wkrótce
26 lipca godz. 12.oo – szczegóły wkrótce


Przejazdy Strzyżowską Kolejką Kołową

1, 4, 8, 11, 15, 18, 22, 25, 29 lipca
godz. 12.oo

Partnerzy

Skip to content