Mikołaj w strzyżowskim „Sokole”
3 grudnia 2023
Wystawa pn. „Dawne i obecne zawody” z kolekcji Wilfried’a De Meyer’a w obrazach i rzeźbach.
24 stycznia 2024

Witaj Gwiazdko Złota

            Taki tytuł nosił koncert kolęd, który odbył się 13 stycznia br., w sali widowiskowej strzyżowskiego „Sokoła”. I choć koncerty kolędowe odbywają się u nas co roku, ten był nieco odmienny, gdyż głównym wykonawcą była Strzyżowska Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza pana Tadeusza Chlebusia. Koordynatorem całego wydarzenia była Barbara Szlachta, instruktor DK.

         Orkiestra działa przy OSP w Strzyżowie i, co ogromnie nas cieszy, gra w bardzo odmłodzonym składzie. Jej szeregi zasilili bowiem uczniowie szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia ze Strzyżowa, Krosna i Rzeszowa. Zaprezentowali szereg pięknych, tradycyjnych kolęd, a solistami byli Ania Kuźniar – flecistka grająca w Orkiestrze, oraz soliści Studia Piosenki Domu Kultury „Sokół”: Wiktoria Żurawska, Maja Szpiech i Oliwia Ziobro.

         Dla naszych młodych solistów, było to pierwsze doświadczenie muzyczne z tak dużym aparatem wykonawczym. Całość spinały fragmenty poetyckie prezentowane przez Barbarę Szlachtę między kolędami.

         W koncercie wziął też udział Zespół Pieśni i Tańca „Kłosowianie”, który przygotował obok kolęd piękne, nieco już zapomniane pastorałki.

         Dla „Kłosowian” ten koncert pozostanie niezapomniany, gdyż w jego trakcie odebrali z rąk Burmistrza Strzyżowa Waldemara Góry zaszczytny tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Strzyżów”.

         Na zakończenie warto dodać, iż Koncert kolędowy otwierał rok Jubileuszowy naszej placówki. Bo to już sześćdziesiąt lat, odkąd działa Dom Kultury „Sokół”. Wszystkie tegoroczne realizacje artystyczne będą się odbywać pod znakiem jubileuszu i będą dla nas szczególnym świętem. Już dziś zapraszamy Państwa na nasze wydarzenia.

         Gratulujemy Zespołowi „Kłosowianie”, Strzyżowskiej Orkiestrze Dętej i solistom Studia Piosenki życząc dalszych wspaniałych sukcesów. Do zobaczenia na naszej scenie!

Barbara Szlachta – instruktor DK

Partnerzy

Skip to content