Przedstawienie “Prorok” do obejrzenia ONLINE
2 grudnia 2020
Kolędowanie z “Kłosowianami”
21 grudnia 2020

Wyróżnienie dla Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”

W piątek 11 grudnia mieliśmy przyjemność brać udział w finale Ogólnopolskich Konfrontacji Teatralnych P’OKOT 2020 organizowanym przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło 8 teatrów z całej Polski, w tym Strzyżowski Teatr „Prima Aprilis”. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią tegoroczny finał odbył się w formule online – aktorzy połączyli się z organizatorami i jury za pośrednictwem internetu.

Finał rozpoczęły warsztaty prowadzone kolejno przez członków jury: aktorów Dianę Kozłowską, która poprowadziła bardzo merytoryczne zajęcia traktujące o warsztacie aktora, Jana Kardasińskiego, który poprzez bardzo ciekawe ćwiczenie pokazał jak można wzmóc odczuwanie swoich emocji. Ostatnie zajęcia poprowadził przewodniczący jury, Marek Zadłużny, który jest choreografem i teoretykiem tańca. Następnie jury udało się na obrady mające na celu wyłonienie laureatów festiwalu. Po zakończeniu obrad każda z grup, która zaprezentowała swoje nagrania podczas festiwalu miała czas na indywidualne warsztaty, podczas których jurorzy przekazali wiele konstruktywnych uwag na temat obejrzanych prezentacji i mieli okazję poznać aktorów i twórców poszczególnych spektakli.

Następnie na stronie Regionalnego Centrum Kultury ogłoszono wyniki festiwalu. Nasz Tteatr „Prima Aprilis” zdobył zaszczytne wyróżnienie przyznane za ożywienie klasycznego tekstu oraz dobór kostiumów. Jest to nagroda za poświęcony czas i serce włożone w przygotowanie każdego spektaklu nie tylko dla reżysera i aktorów, ale dla każdej osoby pracującej przy naszych spektaklach, dlatego bardzo cenimy tę nagrodę.

Piątkowy wieczór był dla nas również okazją do spotkanie się nawzajem, co w ostatnim czasie jest dla nas szczególnie cenne. W spotkaniu uczestniczyła również i trzymała kciuki za werdykt nowo wybrana Pani Dyrektor Domu Kultury w Strzyżowie – Anna Słowik. Spotkanie było bardzo dobrą okazją do pogratulowania jej objęcia tej posady. Cieszymy się niezmiernie i czekamy na wspólną owocną współpracę. Nie zabrakło też akcentu świątecznego. Zostaliśmy obdarowani przez Panią Dyrektor Bożonarodzeniowymi podarunkami, które już zdobią świąteczne drzewka w naszych domach.

Zdobycie nagrody w ogólnopolskim festiwalu teatralnym jest niewątpliwie sporym zaszczytem i cieszymy się z niego niezmiernie, ale nieodmiennie największą nagrodą są podziękowania publiczności po zakończonym występie i każde dobre słowo wypowiedziane w naszym kierunku. Za wszystkie te wyrazy sympatii bardzo dziękujemy i postaramy się, by kolejne spektakle również przyniosły wiele emocji dla naszych widzów… a kto wie, może i kolejnych nagród na festiwalach.

Karolina Ćwiąkała 

aktorka Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”

Partnerzy

Skip to content