Ferie z kutlurką 2019 – podsumowanie
3 marca 2019
„Blog (nieco)dzienny” – czyli kobieta w piosence i felietonie
19 marca 2019

Wystawa ##BEAUTY2

MARIUSZ BARAN PHOTOGRAPHY &MARTA KWOLEK MAKE-UP ARTIST

Już po raz drugi Dom Kultury „Sokół” ma przyjemność gościć wystawę prac Marty Kwolek i Mariusza Barana. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność poznać twórczość tych dwojga wspaniałych artystów podczas wystawy zorganizowanej w dniach 15 grudnia 2016 r. – 16 stycznia 2017 oraz samych autorów podczas spotkania, które odbyło się 13 stycznia 2017 r., podczas którego opowiadali o swoich pasjach, inspiracjach i swoim życiu.  

Wystawa powstała z połączenia dwóch fascynacji–fotografii i wizażu. Takie spotkanie musiało zaowocować bliższą współpracą. „##BEAUTY2” w swoim znaczeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu może być odmianą Sztuki. Dbałość o szczegóły, precyzja wykonanych stylizacji, wizażu i fotografii powodują, że trudno przejść obojętnie wobec zaprezentowanych prac. Sfotografowane „Matrony, Caryce, Księżniczki” intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami. Nieprzypadkowo został użyty znak ##, który sugeruje odbiorcy poszukiwanie ukrytych znaczeń. ##BEAUTY2 to kontynuacja projektu ”BEAUTY” prezentowanego w 2016 r.

O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy również fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach second hand i otrzymały nowe życie.

Mariusz Baran

Nauczyciel z zawodu, informatyk, szkoleniowiec i wykładowca fotografii reklamowej. Fotografuje od lat, nie przypuszczał, że ta dziedzina zawładnie sporą częścią jego życia. Najlepiej czuje się w studio fotograficznym. Tam odnajduje spełnienie swojej pasji. Interesuje się głównie portretem, fotografiami BEAUTY i mody. Piękno, różnorodność i niezwykłość ludzkich twarzy powodują, że fotografia staje się dla niego niezwykłą podróżą w głąb samego siebie. Prace, które tworzy pokazują świat fotomodelingu nie tylko jako komercja i reklama, ale również Sztuka. Fotografując wyznaje zasadę, że na zdjęciu najważniejszy jest człowiek. Od 2008 roku związany jest z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, wielokrotnie był jurorem konkursów fotograficznych organizowanych dla młodzieży i dorosłych. Tworzył zdjęcia do kampanii reklamowych, jest autorem fotografii do ogólnopolskich czasopism.

W swojej artystycznej drodze kieruje się mottem: fotografie należy czytać, a nie oglądać.

Marta Kwolek

Dyplomowany mistrz wizażu, trener profesjonalnych technik makijażu. Będąc przez ponad 20 lat urzędnikiem państwowym – w wyniku życiowego „remanentu po 40 – ce” postawiła wszystko na jedną kartę, postanowiła posłuchać głosu serca i rozpoczęła realizację swojego największego marzenia. Zawodowe szlify zdobywała w Warszawie, kończąc Warszawską Akademię Wizerunku oraz – najlepszą obecnie Szkołę Wizażu – Pr Make up Academy. Tam też pracowała przy realizacji wielu sesji zdjęciowych. Ponadto ukończyła mnóstwo certyfikowanych szkoleń m. in. u światowej sławy wizażystów, takich jak Dawid Molina, Karia Powell oraz Fabienne Rea. Prowadzi Studio Makijażu Profesjonalnego, specjalizując się w makijażach ślubnych i artystycznych: współpracuje również z ogólnopolskimi magazynami branżowymi, gdzie cyklicznie publikuje swoje prace. Jest współautorką fotograficznej wystawy ##BEAUTY, przy której pracowała jako wizażystka i stylistka. Ekspozycja, obecnie już o zasięgu międzynarodowym, „gościła” w wielu znakomitych miejscach, m.in. w galerii Nierzeczywista w Rzeszowie, w zamku kazimierzowskim w Przemyślu, w zamku Dubiecko oraz na Słowacji. Fantazyjne nakrycia głowy, które tworzy z pasji i dla relaksu, zostały docenione przez międzynarodowe jury, które przyznało jej II miejsce w konkursie Carpatian Art of Fashion 2017.

Podczas kongresu Przyszłości Branży Beauty 2018 w Warszawie jej studio makijażu znalazło się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu i otrzymało certyfikat „salon najbardziej dla klienta”. W 2018r. kolejne nagrody to: I miejsce w kategorii „Orły kosmetyki” oraz nagroda „Najlepszy Profesjonalista w Branży Ślubnej” w kategorii makijaż w plebiscycie Zankyou International Wedding Awers 2018. Współorganizatorka i prelegentka Konferencji Zdrowia i Urody 2017, Kongresu Kobiet w G2A Arena oraz cyklicznych Śniadań Biznesowych dla Kobiet w hotelu Hilton Garden Inn oraz wielu, wielu innych.

Partnerzy

Skip to content