Spotkanie warsztatowe KGW cz.3
25 października 2017
Premiera „Ożenku” w wykonaniu Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis”
3 listopada 2017

Wystawa prac Grupy Fotograficznej “Vidi” z Rzeszowa

Grupa fotograficzna VIDI powstała w 2013 r. przy Osiedlowym Klubie Kultury „Gwarek” w Rzeszowie. Członkami tej grupy są absolwenci kursu fotograficznego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rzeszowie.

   Mottem przewodnim grupy jest szukanie nowych inspiracji, przetworzeń obrazu fotograficznego, a także fotografia krajobrazowa, odnajdywanie piękna w naturze i detalu.Osiągnięcia grupy to: wystawy w galerii „Gwarek”, wystawy w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rzeszowie, w Galerii Bezdomna RSF, w Powiatowym Domu Kultury w Strzyżowie i  WDK Rzeszów na Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. A także cykliczne wystawy w bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dużym naszym  osiągnięciem było zdobycie nagród na dwóch  ostatnich Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych.

członkami grupy są:

JERZY BOBOLA

Po ukończeniu Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu rozpocząłem studia  na kierunku wychowania plastycznego Studium Nauczycielskiego w Rzeszowie. Biorę udział w plenerach młodych twórców malarstwa i fotografii. Pracuję, projektując biżuterię i wyroby korpusowe ze srebra dla Polsrebra  w Rzeszowie, jak też dla prywatnych zakładów jubilerskich, a także projektuję tablice projektowe, medaliony. Wystawiam swoje prace  w galerii „Z podwórza”, w galerii pod ratuszem, galerii miejskiej, w Liceum Sztuk Plastycznych, w bibliotece uniwersyteckiej, w Domu Polonii, w Wojewódzkim Domu Kultury, PTTK i Klubie OSM „Gwarek”, gdzie jestem założycielem grupy VIDI. Jestem także członkiem klubu fotograficznego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rzeszowie.


KAZIMIERA BORKOWICZ

Fotografia jest dla mnie interesującym sposobem na  wypełnienie wolnego czasu i oderwaniem się od codzienności. Moim ulubionym tematem fotografowania jest krajobraz i fotografia podróżnicza. Naukę fotografii rozpoczęłam  jako słuchacz  UTW w Rzeszowie w Sekcji Fotograficznej będąc na emeryturze. Do dzisiaj pobieram wiedzę od doskonałego fotografa i nauczyciela Zdzisława Świecy Od 2013 roku jestem członkiem fotograficznej grupy VIDI.


JANINA TOMCZYK

Fotografią zajmuję się od bardzo wielu lat, ale tak poważnie – od czasu przejścia na emeryturę i zapisania się do Sekcji Fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającym przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Nauczycielem i opiekunem merytorycznym sekcji jest Zdzisław Świeca, który prowadzi wykłady i ćwiczenia. Moim ulubionym tematem fotografowania są ludzie, krajobrazy i zabytki – ogólnie fotografia podróżnicza. Uczestniczyłam w wielu plenerach fotograficznych organizowanych przez Sekcję. Należę też do grupy fotograficznej VIDI. Brałam udział w wielu wystawach, np. w WDK w Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych, w wystawach w osiedlowym klubie Gwarek i na Uniwersytecie Rzeszowskim.


WANDA WITANEK

                ” zbierać fotografie, to zbierać świat”

                                            Susan Sontag

To motto przełożyłam na swoje zainteresowania gdy osiągnęłam „wolność” emeryta . Fotografuję, bo mam z tego przyjemność, bo znajduję chwilę zatrzymania w pędzącym świecie. Ulubiony temat w fotografii: szeroko pojęty pejzaż, fotografia przyrodnicza, uwalniająca moją wyobraźnię aż do eksperymentu. Od dziewięciu lat jestem słuchaczką Sekcji Fotograficznej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rzeszowie, a od czterech członkiem fotograficznej grupy „VIDI”.

Partnerzy

Skip to content