Kabaret pod Wyrwigorszem w Strzyżowskim „DK”
10 maja 2016
Wystawa uczestników XVII Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego Łańcut 2015
18 maja 2016

Wystawa twórczości plastycznej uczniów MZS w Strzyżowie

Od 12 maja do 10 czerwca 2016 r. w holu wystawowym Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie gościła wystawa prezentująca twórczość plastyczną uzdolnionych młodych twórców Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie. Dzieci i młodzież swoje zdolności artystyczne od wielu lat rozwijają pod kierunkiem nauczyciela plastyki mgr Anny Misiury.

Jest to druga wystawa zorganizowana w strzyżowskim „Sokole”. Podczas pierwszej ekspozycji zwiedzający naszą instytucję mieli okazję podziać malarstwo inspirowane m. in. wielkimi twórcami Młodej Polski, widzieliśmy także nawiązania do realizmu Józefa Chełmońskiego, a także postimpresjonistycznego malarstwa Vincentego van Gogh’a. Znalazły się również prace inspirowane sztuką Tadeusza Makowskiego i tworzone pod wpływem puentylizmu i kubizmu. Na wystawie nie zabrakło także prac, wykonanych w różnych technikach i stylach prezentujących wspaniałe zabytki i urokliwe zakątki Strzyżowa, których również nie zabrakło na tegorocznej wystawie. Obecna ekspozycja to także przekrój twórczości na zajęciach plastycznych inspirowana różnymi kierunkami w dziejach sztuki. To podróż przez różne epoki, style i techniki. Wystawa prezentuje interpretacje znanych tematów malarskich oraz własną twórczość i pomysły uczniów. Znajdziemy prace inspirowane m. in. surrealizmem, kubizmem, impresjonizmem, postimpresjonizmem i realizmem.

Na wystawie można podziwiać prace zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Każda z nich jest inna mimo iż tematyka jest podobna. Widać na niej poszukiwanie koloru, zabawę światłem i cieniem a także stylem i materiałami. Wiele z nich wykonanych jest grupowo ale nie brakuje także prac indywidualnych. Życzymy dalszych twórczych poszukiwań i wielu wspaniałych wystaw.

Partnerzy

Skip to content