Zajęcia plastyczne 2020/2021
1 września 2020
Strzyżowski teatr “Prima Aprilis” w Boguchwale
22 września 2020

Występ strzyżowskiego teatru “Prima Aprilis” w Czudcu

Satyryczna komedia „Zemsta” Aleksandra Fredry to sztuka, która bawi, uczy i niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Aktorzy Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis” już po raz kolejny – tym razem na scenie plenerowej w Czudcu – z humorem i pełnym profesjonalizmem przedstawili perypetie dwóch zwaśnionych rodzin, które podzielił spór o mur a pojednała miłość Wacława i Klary. Ta dwójka młodych ludzi, mimo przeciwności dąży do swojego szczęścia i w atmosferze spisków i intryg bierze ślub. A zacietrzewieni w swojej złości i uporze szlachcice Cześnik i Rejent? Nie mają wyjścia, muszą się pogodzić – zostają w końcu rodziną.

Każdy z bohaterów fredrowskiej „Zemsty” to wyjątkowa, charakterystyczna osobowość, każda dynamiczna i pełna temperamentu, akcja zagmatwana i pełna nagłych zwrotów a tocząca się w ciągu zaledwie jednego dnia… Zmierzyć się z dziełem, które jest kultowe, znane i tak bardzo wyraziste to nie lada wyzwanie. Obsada „Zemsty” poradziła z tym sobie po mistrzowsku, dając popis swojego aktorskiego talentu.

Spektakl w wykonaniu strzyżowskiego teatru i reżyserii Roberta Chodura odbył się na placu Zespołu Dworsko-Parkowego . Ciepłymi słowami zgromadzoną publiczność i aktorów powitała Pani Ewa Mitręga-Moskwa, Dyrektor Ośrodka Kultury w Czudcu a wyrazów uznania i podziękowania za kunszt aktorski artystom nie szczędzili wójt Gminy Czudec –Andrzej Ślipski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Czudcu – Ryszard Wacko.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Wójt Gminy Czudec, Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Czudcu oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Czudeckiej.


zródło: www.itvpoludnie.pl

Partnerzy

Skip to content