AMG 22/23
4 października 2022
Występ kabaretu K2
15 października 2022

Order serca Matkom Wsi

W środę 5 października br. w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie zebrały się przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, by świętować przyznanie 6 paniom „Orderu Serca Matkom Wsi”. Odznaczenie to przyznawane  jest kobietom, które ciężko pracowały na wsi, udzielały się społecznie na obszarach wiejskich, łącząc to z wychowaniem dzieci.

W uroczystości udział wzięli m.in. Stefania Michałek – Wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Rzeszowie, Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra, Wanda Bura – gminna przewodnicząca Rady Kół Gospodyń Wiejskich, dyrektor Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie Anna Słowik.

Pamiątkowe dyplomy wręczyli nagrodzonym burmistrz Waldemar Góra, Stefania Michałek oraz Wanda Bura.  Wręczono także dyplom zasłużonej działaczki dla wieloletniej przewodniczącej KGW Wysoka Strzyżowska Dół, przyznany przez Wojewódzką Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Rzeszowie.

Burmistrz złożył nagrodzonym serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za trud rodzicielski i zaangażowanie w działalność w środowisku lokalnym. Na zakończenie uroczystości panie, przy kawie i ciastku, mogły spędzić czas we wspólnym gronie i miło pogawędzić, dzieląc się swoimi życiowymi doświadczeniami.

A. Kozioł

Partnerzy

Skip to content