Spotkanie z autorkami wystawy ikon Barbarą Ptaszek i Barbarą Ruchałą
7 marca 2018
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
20 marca 2018

Dzień Kobiet z Domem Kultury ,,Sokół”

 

Jak co roku, strzyżowski Domu Kultury „Sokół” zaprosił wszystkie Panie do uroczystego świętowania jednego z najmilszych wydarzeń w roku – Dnia Kobiet.

W programie tegorocznej uroczystości nie zabrakło życzeń, ciepłych słów, występów artystycznych a także porad dietetycznych, losowania nagród oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego dla wszystkich pań. Odwiedzić można było również stoisko ze zdrową żywnością.

Dzięki warsztatom prowadzonym przez panią Magdalenę Kawę z poradni dietetycznej Siła Diety, licznie zgromadzone Panie nie mogły się nudzić! Głównym celem zajęć było dostarczenie Paniom wiedzy nt. planowania racjonalnego żywienia, przygotowania posiłków zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi, praktyczne wskazówki dotyczące zbilansowanej diety i skutecznego wprowadzania jej w życie. Panie zapoznały się z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Po interesującym wykładzie przyszedł czas na ucztę duchową… Jako pierwszy na scenie pojawił się świetnie zapowiadający, młody wokalista pochodzący z Żarnowej – Bartłomiej Matłosz. Bartek uraczył publiczność utworami własnego autorstwa. Usłyszeć można było ,,Nowe życie”, ,,Płynie czas” oraz ,,Mamo”. Charakterystyczna barwa głosu, ciekawy styl wykonawczy oraz osobowość sceniczna spotkały się z dużym uznaniem i entuzjazmem ze strony widowni.

Następnie przyszła kolej na zespół Hudacy czyli po rusnacku Muzykanci. Swoją muzyką, umiłowaniem gór nawiązują do tego, co najpiękniejsze w Karpatach. Muzycy wykonywali utwory w oryginalnym języku łemkowskim, rusnackim oraz słowackim. Bogaty repertuar Hudaków zachwycił publiczność, która wielokrotnie nagradzała zespół oklaskami. Można było usłyszeć takie utwory jak: ,,Mamko moja”, ,,A ja taka dziwoka”, ,,Pod lipkou” i wiele innych. Słuchacze zachęceni przez muzyków, chętnie włączali się do wspólnego śpiewania oraz żywiołowo reagowali na opowieści związane z poszczególnymi piosenkami i ich treściami. Nie zabrakło przy tym dobrego humoru ze strony lidera zespołu.

Stoisko ,,Kupa zdrowia” ze zdrową żywnością było dodatkową atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ekologiczne kawy, herbaty, soki, bakalie, a także przyprawy, zioła i mnóstwo innych ciekawych, a przede wszystkim zdrowych produktów czekało na wszystkie Panie.

Na zakończenie wszystkie Panie zaproszone zostały na słodki poczęstunek.

 

Justyna Nowak – instruktor DK

 

Partnerzy

Skip to content