Przyodziejmy się w tradycję !
17 czerwca 2019
Wakacje z kulturką 2019
1 lipca 2019

GORĄCE ROZPOCZĘCIE WAKACJI

Zespół YELLOW HORSE, Piknik z okazji rozpoczęcia wakacji, K.Szaro

 

     30 czerwca br. na placu obok Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie odbył się Piknik z okazji rozpoczęcia wakacji. Przedsięwzięcie realizowane było pod patronatem Burmistrza Strzyżowa i Starosty strzyżowskiego. Gospodarzami wieczoru byli Paweł Bukała – dyrektor Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie i Marta Utnicka – dyrektor BPGiM w Strzyżowie.

Zespół INSANI, Piknik z okazji rozpoczęcia wakacji,30.06.2019;K.Szaro

Na scenie jako pierwszy pojawił się zespół INSANI, który powstał w 2013r. z inicjatywy Kariny Janusz (gitara, wokal) i Bartosza Siciaka (gitara solowa). Zespół gra koncerty dzieląc sceny z wieloma znanymi artystami, świetnie bawiąc się i rozumiejąc zarówno na scenie jak i poza nią. W lutym 2014 roku formacja wydała swój pierwszy studyjny album demonstracyjny Demo 2014. W maju 2015 roku na platformie YouTube pojawiło się pięć utworów z zaplanowanej na 2017 rok kompilacji „Niepoprawnie skołowani”, a piosenka „Hmury szybko została pokochana przez słuchaczy kilkukrotnie zajmując pierwsze miejsce na Podkarpackiej Scenie Przebojów Radia Rzeszów. W grudniu 2018r. zespół wydał swój kolejny singiel „Chimero wracaj”.

Następnie, już po raz drugi, na strzyżowskiej scenie wystąpił dobrze rozpoznawalny w kręgach wielbicieli muzyki Dance – ROMPEY, twórca hitu „Passerati” (Passat w TDI), który osiągnął już ponad trzynaście milionów odsłon. Zespół na swoim koncie ma także singiel „Mała, Ty już nie pij”, który podobnie jak poprzedni odsłonięto ponad osiem milionów razy w serwisie YouTube.

Kolejnym zespołem był HIGHWAY, którego muzyka to połączenie dobrego rocka lat 70-tych, boogie, bluesa oraz country. Formacja powstała w 2001r. w bytomskim klubie Blues Forum. Dotychczas zespół ma na swoim koncie cztery płyty studyjne oraz udział w wielu festiwalach muzycznych w całym kraju, m. in. Finał Antyfestu Antyradia w Zabrzu, Bieszczad Blues w Przysłupie czy Blues Expres w Zakrzewie.

RompeyI, Piknik z okazji rozpoczęcia wakacji K.Szaro

Chyba nikogo nie zdziwił fakt, że największy entuzjazm wśród zgromadzonej publiczności wywołało pojawienie się na scenie naszej rodzimej formacji – YEELOW HORSE. Zespół na koncertach występuje w dwóch odsłonach. Akustycznie w mniejszym składzie 4 – osobowym: Paweł Soja (bas/wokal), Dominik Cynar (gitary), Mateusz Krupiński (instrumenty perkusyjne) i Robert Ziobro (perkusja) oraz elektrycznie w większym sześcioosobowym. Wówczas do zespołu dołącza Mariusz Belcer (gitara akustyczna) i Jerzy Hajduk (flet). Ich aranżacje to niesamowite połączenie rock&roll’a, country i rodzimych bieszczadzkich brzmień. W swoim dorobku fonograficznym zespół posiada EP-kę „My Littel Girl” oraz debiutancką płytę „Lost Trail” z 2018 roku, która dotarła do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2018. Zdobywając m.in nagrodę Polskiego Radia Rzeszów „Werbel 2018” na najlepszy album roku. Aktualnie Yellow Horse wydaje koncertową płytę DVD „Live”, która została nagrany podczas występu w studiu koncertowym im. Budki Suflera w Polskim Radiu Lublin oraz kolejny teledysk tym razem do utworu „Sanayka Stories”, na który z niecierpliwością czekamy 😉

MATEUSZ MIJAL, Piknik z okazji rozpoczęcia wakacji K.Szaro

Gwiazdą wieczoru tegorocznego Pikniku z okazji rozpoczęcia wakacji był Mateusz Mijal – artysta, który swoją karierę solową rozpoczął w 2012r. singlem „Winny” zrealizowanym wspólnie z Liberem. Piosenka okazała się hitem i pozwoliła mu zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. Mateusz Mijal pojawiał się w wielu telewizyjnych programach muzycznych i wstępował podczas licznych festiwali na największych polskich scenach. Ma na swoim koncie współpracę z tak znanymi polskimi artystami jak Rafał Brzozowki czy Natalią Szroeder. Artysta również w naszym mieście możesz poszczycić się sporą rzeszą fanów, o czym świadczyła żywa reakcja publiczności podczas jego występu w Strzyżowie.

            Piknik odbywający się 30 czerwca rozpoczynał cykl letnich imprez plenerowych realizowanych w tym roku w naszym mieście. Kolejnymi, na które już dziś zapraszamy, będzie piąta edycja festiwalu STRZYZÓW IN ROCK (03.08.2019r.), Strzyżowskie Święto Plonów – Dożynki 2019 (18.08.2019r.) oraz Muzyczne Zakończenie Wakacji (31.08.2019r.).

 

DK

Partnerzy

Skip to content