Nabór SOD
17 października 2023
Koncert wspomnieniowy “Pamiętajcie…”
12 listopada 2023

„Prima Aprilis” z tytułem „Zasłużony dla Gminy i Miasta Strzyżów”

W piątek 13 października, podczas spektaklu w wykonaniu Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis” – „Wizyta Starszej Pani” Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra wręczył aktorom akt nadania wyjątkowego dla naszej lokalnej społeczności tytułu „Zasłużony dla Gminy i Miasta Strzyżów”.  Tytuł ten jest uhonorowaniem za szczególne zasługi dla gminy i miasta oraz ofiarną działalność publiczną. 


Strzyżowski Teatr „Prima Aprilis” działa od jesieni 2008 roku przy Domu Kultury „Sokół”. Pomysłodawczynią jego utworzenia była pani Jadwiga Skowron- ówczesny dyrektor strzyżowskiej placówki, której celem było wskrzeszenie dawnych tradycji działającego w DK w latach osiemdziesiątych Teatru Dramatycznego. „Prima Aprilis” skupia ludzi w różnym wieku, których połączyła wielka pasja i miłość do teatru. Reżyserem wszystkich spektakli jest Robert Chodur – aktor i reżyser w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Podczas przedstawień, zwłaszcza premierowych, sala strzyżowskiego „Sokoła” pęka w szwach, co niewątpliwie świadczy, że Strzyżowski Teatr cieszy się dużym uznaniem wśród widzów. Z roku na rok nasz lokalny Teatr rozwija się, udoskonalając swój warsztat i zdobywając tym samym cenne doświadczenie.

Tytuł „Zasłużony dla Gminy i Miasta Strzyżów” przyznany został w uznaniu za całokształt twórczości artystycznej, ogromne zaangażowanie i znaczący wkład w rozwój kultury i sztuki w naszym regionie. Bogatą, wieloletnią działalnością Strzyżowski Teatr zapisuje chlubną kartę w historii naszego miasta i gminy.

Gratulujemy!

tekst A. Kozioł , fot. Paweł Gorzynik

Partnerzy

Skip to content