Gminny Dzień Dziecka
1 czerwca 2017
Noc bibliotek w Strzyżowie
3 czerwca 2017

„Sławni, znani, rozpoznawalni” – Łukasz Perłowski

Pod takim hasłem w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie ruszył cykl spotkań z wyjątkowymi mieszkańcami Strzyżowa i okolic. Będziemy zapraszać do nas osoby, które pochodzą z naszego miasta lub jego okolic i dzięki swoim umiejętnościom i osiągnięciom w różnych dziedzinach życia stały się sławne i rozpoznawalne w skali całego kraju.

Gościem naszego inauguracyjnego spotkania, które odbyło się 2 czerwca br., był Łukasz Perłowski – postać znana szczególnie młodszym pokoleniom, niezwykle ceniona wśród kibiców siatkarskich na Podkarpaciu.

Łukasz urodził się w Strzyżowie 3 kwietnia 1984 roku. Jest wychowankiem Wisłoka Strzyżów https://phonefindservice.ca , w którym grał przez dwa sezony. Obecnie występuje w barwach Asseco Resovii Rzeszów. W sezonie 2016/2017 został wypożyczony do Espadonu Szczecin. Otrzymał powołanie do kadry na Ligę Światową 2007. W turnieju jednak nie zagrał z powodu kontuzji, w 2009 roku sytuacja się powtórzyła, kontuzja w końcówce sezonu klubowego wykluczyła go z udziału w spotkaniach międzynarodowych. W 2014 roku ponownie powołany do reprezentacji przez Stéphane’a Antigę.

Podczas rozmowy z dyrektorem DK – Pawłem Bukałą, Łukasz opowiadał zgromadzonej publiczności o początkach swojej kariery sportowej, o pierwszych fascynacjach koszykówką, które z czasem przerodziły się jednak w miłość do piłki siatkowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się młodzi sportowcy z Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie, z którymi Łukasz chętnie dzielił się doświadczeniami i poradami, jako doświadczony sportowiec. Opowiedział o trudnej a przede wszystkim żmudnej drodze, jaką każdy młody siatkarz musi przejść, aby osiągnąć sukces.

Podczas spotkania przedstawione zostały również nagrane wypowiedzi m. in. Bartłomieja Wisza (Polskie Radio Rzeszów), Marcina Lwa (Gazeta Wyborcza) czy Witolda Walawendra (Radny Miasta Rzeszowa). Każdy z nich znając Łukasza i śledząc jego sportowe losy dzielił się swoimi opiniami  i spostrzeżeniami na jego temat.

Realizowane przez nas spotkania mają na celu przybliżenie mieszkańcom Strzyżowa sylwetek osób, które wywodzą się z naszego miasta albo jego okolic. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli pokazać, szczególnie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, że aby spełnić swoje marzenia i osiągnąć coś naprawdę wielkiego, zyskać sławę i rozgłos wcale nie trzeba mieszkać w wielkim mieście. Wystarczy ogromna determinacja i ciężka praca.

Kolejne spotkania, po wakacyjnej przerwie.

 

Partnerzy

Skip to content