Zajęcia Plastyczne – zapraszamy
12 września 2016
Nocny Maraton Filmowy
24 września 2016

Wystawa obrazów Aleksandry Stępniak i Jolanty Cicińskiej

 Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie zaprasza na wystawę obrazów: Aleksandry Stępniak i Jolanty Cicińskiej z Przemyśla.

 

Jolanta Cicińska

Malarstwem zajmuje się od niedawna, ale sztuka towarzyszyła jej przez całe życie. Jest absolwentką AWF w Krakowie, nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem pływania, a także społecznikiemi wolontariuszem. Połączyła kulturę fizyczną i sztukę w myśl Pierre de Coubertena. Obecnie aby być bliżej sztuki i posiąść więcej umiejętności malarskich podjęła studia w Instytucie Architektury Wnętrz w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.Wystarczył jeden impuls, a sport zamieniła na malarstwo, które stało się jej pasją. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią, wykorzystuje własną inwencję, wrażliwość na piękno otaczającego świata, wrażenia z licznych podróży, sympatię ludzi, buduję własny świat kolorów, nastrojów tworząc obrazy z pogranicza baśni i rzeczywistości. Jest członkiem Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, tam uczestniczy w zajęciach i plenerach malarskich. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, gdzie otrzymała wyróżnienia:

Przeglądy Regionalne Plastyki Nieprofesjonalnej 2010- 2014 r.
Wystawa zbiorowa „Anieli przylecieli”
Wystawy poplenerowe
Wystawy tematyczne
Pierwsza indywidualna wystawa malarstwa odbyła się 14 czerwca 2014 r. w Galerii Sanowej w Przemyślu. Obrazy artystki w ramach wymiany ogólnokulturowej UE zostały przekazane na Sardynię. Znajdują się również w zbiorach prywatnych w USA, w Szwecji, we Włoszech. Obrazy Pani Jolanty brały udział w akcjach charytatywnych .

 

Aleksandra Stępniak

Należy do Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego od 2012 roku. Uprawia malarstwo, rysunek, collage, fotografię. Jest zafascynowana ekspresjonizmem abstrakcyjnym, co oddaje oddźwięk w pracach malarskich artystki. Żywioł kolorów, możliwości nawarstwiania się plam, skłębione linie, stanowią integralną część wypowiedzi malarskiej. W swoich pracach Aleksandra Stępniak używa zestawień różnych faktur, jak
i rozmaitych technik malarskich, często mieszanych.Korzysta z barwnych podłoży malarskich, dużo eksperymentuje. Jest ciekawa doświadczeń w technikach graficznych, rysunkowych, potrafi transformować zdobyte umiejętności na potrzeby własnego malarstwa. Czasami obrazy malarskie są wynikiem obserwacji przyrody, interpretacji realnych kształtów, odniesieniem do zarejestrowanych w naturze stanów kolorystycznych. Aleksandra Stępniak chętnie uczestniczy w plenerach, warsztatach, wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Wystawy indywidualne:

2015 – wystawa w Brekov

Wystawy zbiorowe:

2013 – Wystawa Doroczna KPN, Galeria Sanowa, Przemyśl;

2014 – Pokonkursowa wystawa akwareli – konkurs Międzywojewódzki „Ściana Wschodnia” im. M. Strońskiego, Wojewódzki Dom Kultury, Rzeszów

2014 – Regionalny Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej, Centrum Kulturalne, Przemyśl.

Partnerzy

Skip to content