Dożynki`2018 – Godowa
19 sierpnia 2018
Udział ZPiT „Kłosowianie” w Festiwalu “Balkan Folk Fest 2018” w Bułgarii
26 sierpnia 2018

Muzyczne zakończenie wakacji

 

         Formacja MALIBU, B-QLL oraz grupa FASTER pojawiły się na scenie plenerowej DK podczas tegorocznej edycji imprezy pn. „Muzyczne Zakończenie Wakacji”. Przedsięwzięciu towarzyszył turniej piłki plażowej realizowany przez Centrum sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, gry, zabawy i animacje przygotowane przez Odjazdowe Bibliobabki z Biblioteki Publicznej gminy i Miasta w Strzyżowie oraz mini plener malarski pod kierunkiem Pań z Muzeum Samorządowego Ziemi Strzyżowskiej. Koncert poprowadził Paweł Bukała – dyrektor DK „sokół” w Strzyżowie.

Jako pierwszy swe sceniczne umiejętności zaprezentowała formacja MALIBU, skład której tworzą: Przemek (wokal), Mateusz (gitara), Mateusz (klawisze) oraz Arek (perkusja). Posiadają oni wieloletnie doświadczenie sceniczne, jak sami mówią o sobie „muzyka to ich wspólna pasja. Podczas koncertów współpracują z publicznością starając się zagwarantować dobra dawkę muzyki i rozrywki tak, aby każdy koncert był niezapomniany. Dotychczas występy Malibu można było zobaczyć na znanych stacjach telewizyjnych takich jak Polo TV, Disco Polo Music czy Power TV. Najbardziej znanymi utworami zespołu są „Tamtaridam” z 2017 roku i „Milenka” (2018).

Następnie przyszła kolej na grupę B-QLL, która na scenie disco-polo istnieje od 2010 roku. Do najbardziej znanych tytułów należą „Tak, tak żono moja”, której kontynuacją jest piosenka „Janusz i Grażyna” oraz „Otruty i zaklęty”, „Patelni miszcz” czy „Mój S.O.S.”.

Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu FASTER. Formacja istnieje od 2008 roku. Skład zespołu tworzą Paweł Leszczyński i Pawel Pilipienko. Rok 2009 był przełomowy dla zespoły. Wówczas powstał utwór „Seniorita”, który został wyjątkowo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Następne lata zaowocowały kolejnymi piosenkami i teledyskami. Na koncie formacji znajdują się takie przeboje jak: „Kawalerski stan”, „Uderzam melanż”, „MegaParty”, „Zróbmy Deal”, które można oglądać w stacji Polo TV najnowsza propozycja zespołu to utwór „Audi w LPG”. Oprócz działalności artystycznej muzycy zajmują się również organizacją imprez – ich sztandarowym przedsięwzięciem jest „Olsztyńska Gala Disco Polo” – impreza przyciągająca fanów muzyki tanecznej z całej Polski oraz „Kortowska Gala Disco Polo”.

 

Anna Słowik-DK

Partnerzy

Skip to content