Wystawa prac Pawła Micka
13 lipca 2023
Strzyżowskie Święto Plonów 2023
20 sierpnia 2023

Recital Gaby Janusz

         W piękny niedzielny wieczór, 14 sierpnia, na scenie plenerowej strzyżowskiego Domu Kultury odbył się wyjątkowy, nastrojowy koncert w wykonaniu fantastycznej rzeszowskiej wokalistki – Gabrieli Janusz, której towarzyszył zespół Multifolk Quartet (Dariusz Kot – akordeon, Tomasz Stężalski – gitara, Łukasz Zięba – instrumenty perkusyjne).

          Autorski program przygotowany przez artystkę zawierał muzykę ludową a także kompozycje samej artystki. Jak opisuje Gabriela jest to opowieść pełna kobiecych emocji, które towarzyszą życiowej wędrówce, tęsknota za ogromną miłością, rozpacz za straconym i chęć odnalezienia nowego sensu życia. To nostalgiczna, romantyczna i zarazem tragiczna podróż okraszona dużą dawką dystansu i humoru. W programie znalazły się utwory rodem z folkloru bałkańskiego dobrze znane szerokiej publiczności z wykonów Kayah i Gorana Bregovića oraz pieśni ludowe Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze tj. „Dwa serduszka cztery oczy” czy „Cyraneczka”. Pojawiły się również autorskie kompozycje, które usłyszeć można na debiutanckiej płycie Gaby pt. „Chwile które znasz”.

Wszystkie te elementy tworzą nietuzinkową kompilacje, w której muzycy pokazują swoją wrażliwość i zdolności improwizatorskie. Artyści zabrali zgromadzonych  słuchaczy w cudowną, emocjonalną podróż, z której nikt z nas nie chciał wracać…

Anna Słowik-DK

Partnerzy

Skip to content