OverSoul czyli muzyczne pożegnanie wakacji
27 sierpnia 2016
Zajęcia Plastyczne – zapraszamy
12 września 2016

Wakacje za nami…

Zajęciami które rozpoczęły wakacyjne spotkania w Sokole były zajęcia plastyczne – studio kreatywnych. Wystarczyło mieć minimum 4 lata, sprytne dłonie, trochę nietypowych pomocy (o co zadbała plastyczka Ania Furtek)i głowę pełną pomysłów.Uwolniona wyobraźnia twórców w różnym wieku, pozwalała tworzyć barwne kompozycje kwiatowe, kolorowe krajobrazy, czy też zabawne czapki na urodzinowe przyjęcia u kolegów i koleżanek. Powstawały również stroje balowe, bransoletki oraz prace z wykorzystaniem gotowych szablonów.Pomysłom także i tym indywidualnym nie było końca.Wśród nietypowych materiałów do pracy znalazły się kartonowe wytłoczki, foremki do muffinek, rękawice lateksowe, piasek czy wreszcie foliowe worki na śmieci.

Wśród nietypowych materiałów do pracy znalazły się kartonowe wytłoczki, foremki do muffinek, rękawice lateksowe, piasek czy wreszcie foliowe worki na śmieci.

Kto na wtorkowych zajęciach dla kreatywnych zaspokoił swoją potrzebę tworzenia, mógł dla odmiany we środę rozśpiewać swoją duszę podczas zajęć pod hasłem Śpiewaj razem z nami – karaoke.

Tutaj był wymagany wiek – 6 lat po to, aby choć trochę czytać tekst na ekranie. Mimo tej bariery najmłodsza uczestniczka 4-letnia Madzia poradziła sobie znakomicie – po prostu umiała na pamięć tekst swojej ulubionej piosenki! Jak co roku dzieci chciały poczuć się jak dorosłe gwiazdy, bo najchętniej śpiewałyby utwory swoich antenowych idoli. Sporadycznie pozwalałam, raczej zachęcałam do sięgania po piosenki skomponowane z myślą o dzieciach (piszę teraz w pierwszej osobie, bo miałam przyjemność prowadzić te zajęcia).

Gdy grupie potrzebny był ruch, niestrudzony w wymyślaniu zabaw okazał się Kubuś. Zaskoczył mnie dwukrotnie. Po raz pierwszy, gdy powiedział przytulając się, że jest mi bardzo wdzięczny za możliwość poprowadzenia zabawy dla dzieci, a drugim razem, gdy poprosił, bym wpłynęła na dziewczyny aby nie wybierały nostalgicznych piosenek, bo robi mu się smutno… No cóż, ostatnią piosenką była właśnie „Laleczka z saskiej porcelany”. Mam nadzieję, że Kuba nam wybaczył i spotkamy się jeszcze na zajęciach w sierpniu!

Czwartki zarezerwowaliśmy na przejazdy Kolejką Kołową. Trasa obejmowała piękne zakątki malowniczej, spokojnej i rekreacyjnej Łętowni, jak również okolice tunelu pod Żarnowską Górą, nasycone grozą i tajemnicą wojennej historii.Z przejazdu korzystały starsze dzieci samodzielnie, jak również małe pod opieką dorosłych. Była nawet taka „pasażerka”, jak opowiadał „motorniczy” Marek Pilch, która nie chciała opuścić kolejki, uległa dopiero, gdy rodzic użył fortelu, iż ta oto kolejka się właśnie zepsuła!

Wakacyjne warsztaty instrumentalne prowadził instruktor Dariusz Szlachta. Były to zajęcia indywidualne mega-pizzeria.com , adresowane do dzieci mających za sobą minimum rok nauki gry. Młodzi instrumentaliści uczyli się sztuki akompaniowania, zaś bardziej zaawansowani w grze na instrumencie, stawiali swoje pierwsze kroki w dziedzinie improwizacji na wybranym utworze. W niedzielę 31 lipca do wspólnej zabawy i udziału w konkursach zachęcała dzieci w imieniu Domu Kultury Agnieszka Porys. Zabawę trochę popsuła pogoda, do której w przypadku imprez na wolnym powietrzu jak wiemy należy ostatnie słowo…

Warto jeszcze wspomnieć o seansach filmowych dla dzieci minionego miesiąca. Były to filmy: „Jak uratować mamę”, „Gdzie jest Dory?”, „X-Man” oraz „BFG czyli bardzo fajny gigant”.

W drugim miesiącu wakacji obok kontynuowanych warsztatów instrumentalnych, zajęć karaoke i przejazdów kolejką, organizowaliśmy zajęcia rekreacyjne w plenerze. W pierwszych dwóch tygodniach sierpnia odbywały się zabawy i konkursy z elementami tańca pod hasłem Zumba kids, które prowadziła Agata Tokarska. Uczestnicy zajęć chętnie angażowali się w zabawy wyrabiające poczucie rytmu i synchronizację ruchową.

Przez następne dwa tygodnie, podczas zabaw na sportowo prowadzonych przez Agnieszkę Porys i Joannę Futomę, dzieci miały okazję spróbować swoich sił w prostych konkurencjach. Uczyły się zasad rywalizacji fair play. Miały również okazję do samodzielnego organizowania konkurencji według własnych pomysłów.

W każdą wakacyjną sobotę można było potańczyć na świeżym powietrzu

w ramach dyskoteki pod gwiazdami.

Na zakończenie wakacji wystąpił zespół Oversoul.

Partnerzy

Skip to content